Ana Sayfa Gündem Konut Satışlarında Patlama!

Konut Satışlarında Patlama!

-

Emlak sektöründe yapılan çağrılar ve kampanyalar sonrasında resmen konut satışlarında büyük bir patlamanın meydana geldiği verilerle birlikte açıklandı. 

Ekonomide darbe girişiminin ardından büyük sıkıntılar meydana gelmeye başlamıştı. Bu sıkıntılar kısa süre içerisinde emlak sektörünü de olumsuz etkilemeye başladı. Büyük bir çöküş yakalayan sektörün tekrar ayağa kaldırılması için hükümet çeşitli çağrılar yapmıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konut faizleri için yapmış olduğu açıklamaların ve çağrıların ardından konut seferberliğinin başlatılmasına karar verildi. Bankaların olumlu yanıtları sonrasında konut faizleri ciddi oranlarda düşürülürken Emlak Konut şirketi tarafından vatandaşların ev alabilmeleri için yeni düzenlemeler yaptı. 

Vatandaşların uzun ödeme koşulları ve uygun fiyat seçenekleri ile ev almaları için yeni kampanyalar düzenlendi. Düzenlenen bu kampanya beklenenin üzerinde ilgi alınca uzatılmasına karar verildi. Kampanyanın sonuna kadar belirlenen satış hedeflerine ulaşıldı. Bu durum emlak sektöründe yaşanan çöküşün tekrar kapatılmasını ve sektörün böylece ayağa kaldırılmasını sağladı. Yeni yılın gelmesi ile birlikte konut satışlarında ikinci bir hedef konularak kampanyanın şartları daha uygun hale getirildi ve tekrar başlatıldı. Sadece bir aylık bir kampanya olmasına karşılık şimdiden konutların hızla tükendiği açıklandı. Hedeflerin aşılması beklenirken beklenmedik bir şekilde konut sektörünün son yılların en büyük satış oranlarını gerçekleştirdiği belirlendi. Kampanyada satışların beklenenin üzerinde olmasından dolayı satış limitlerinin yüzde 30 oranında artırıldığı açıklandı. Bu kampanyalar ile birlikte her ailenin bir ev sahibi olmaları amaçlanıyor. Sektörde yaşanan tüm sıkıntılar ortadan kalktı. Geçen yılın ilk dört aylık cirosu sadece 19 günlük kampanya süresi boyunca karşılanmış oldu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,600BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler