Ana Sayfa Gündem Cazibe Merkezlerine Bir Şehir Daha Ekleniyor

Cazibe Merkezlerine Bir Şehir Daha Ekleniyor

-

Cazibe merkezleri programları kapsamında 23 ili kapsayan program içerisine Kilis’in de katıldığı ortaya çıktı. 

Ekonominin geliştirilmesi ve iş imkanlarının geliştirilmesi ve son olarak istihdamın artırılması için devlet tarafından duruma el konulmuş ve özellikle terörden etkilendiği için insanların kafasında olumsuz algıların oluşturulduğu Güneydoğu ve Doğu bölgelerinde cazibe merkezlerinin oluşturulması için çalışmalar başlatılmıştı. 23 farklı ilde OSB merkezlerinin kurulmasına karar verilmiş ve bunun ardından cazibe merkezlerinin kurulumu için büyük destek sağlanmıştı. Son zamanlarda yeni cazibe merkezleri için bir şehrin daha eklendiği belirlendi. 

Resmi gazetede yayınlanan devlet yatırımları kapsamında değişiklikler belirlenmişken bunun ardından Kilis yeni bir cazibe merkezi olarak belirlendi. Kilis bölgesinde yapılması planlanan yeni OSB ve cazibe merkezlerinin de bu anlamda aynı şekilde diğer merkezlerle birlikte aynı desteği görmesi bekleniyor. diğer cazibe merkezlerine nasıl bir destek veriliyorsa aynı destek ve şartların sunulması planlanıyor. 

Cazibe merkezlerinin tamamlanmasından sonra pek çok iş verenin teşvik ve yatırım için cazibe merkezlerine yatırım yapmaları bekleniyor. Bunun ardından yabancı yatırımcılarında bu fırsatları değerlendirmek için şimdiden sıraya girdikleri belirlenmişti. Bunun ardından yatırımcıların sadece yatırımla birlikte değil aynı zamanda bu illere taşınmaları sonrasında çeşitli destekler devlet tarafından verilecek. Yatırımcıların her anlamda desteklenmesi için verilecek standart desteklerin yanı sıra gümrük vergisi muafiyeti, kdv istisnası ve vergi indirimi gibi önemli teşviklerden yararlanmaları bekleniyor. Yıl içerisinde yapılacak olan yatırımlar için bu indirimlerin ve desteklerin istisnasız herkes için uygulanması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,619BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,433TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler