Ana SayfaGündemYabancı Turistlerin Gözdesi Alanya Oldu

Yabancı Turistlerin Gözdesi Alanya Oldu
Y

-

Türkiye’ye gelen İskandinav ülkeleri turistlerinin ilk tercihinin doğal güzellikleri ve denizi ile dikkat çeken Alanya olduğu belirlendi. 

Turizm sektöründe yaşanan sıkıntılar devlet teşvikleri ve destekleri ile ortadan kalkmış gibi görünmekle birlikte son zamanlarda yapılan yeni düzenlemeler sonrasında yeni pazarlara da açıldığı öğrenildi. Son dönemlerde artık İskandinav ülkelerine açılan turizm ağının gittikçe gelişmeye, son iki yıldır ortaya çıkan açıklarının da kapatılmaya başlandığı belirlenmişti. Turizm sektöründe yaşanan bu tür gelişmelerin son zamanlarda çeşitli hareketliliklere neden olduğu belirlenmişti. 2016 yılında ortaya çıkan kötü izlenimlerin yapılan çalışmalarla birlikte ortadan kaldırılmaya başlandığı belirlendi. 2017 yılında toparlanmanın ilk adımları atılırken gelecek yıl bu durumun daha farklı boyutlara ulaşması bekleniyor. 

Türkiye’nin Kuzey Avrupa ülkelerine yönelik çeşitli faaliyetler gösteren büyük bir tur operatörünün DETUR olduğu belirlenmişken şirket yetkilileri tarafından konu hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Kuzey Avrupa ülkelerinin Türkiye turizm pazarı için oldukça önemli olduğu ifade edildi. Yaşanan çeşitli olaylardan dolayı 2017 yılındaki erken rezervasyon oranlarında geçen yıla göre yüzde 30 oranında düşüş yaşandığı belirlendi. 

İskandinav ülkelerinden gelen turistlerin en çok sevdikleri ve tercih ettikleri bölgeler inceleme altına alınmaya başladı. Sıcak bölgeleri tercih eden yabancı turistlerin en çok Alanya’yı tercih ettikleri öğrenildi. Bunun ardından bölgede yabancı turistlere yönelik çeşitli teşviklerin yapılması dikkatlerden kaçmadı. Pozitif gelişmelerin ise turizmin gelişmesi açısından oldukça önemli olduğu yönünde değerlendirmeler yapıldı. Bölgeye gelecek yıllarda İskandinav ülkelerinden daha çok yabancı turistin gelmesi planlananlar arasında yer alıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
42TakipçilerTakip Et
2,397TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol