Bursa Sanayi Durmak Bilmiyor!

FİRMA SAYILARI YÜZDE 5 ARTTI

Planlı sanayileşmenin ilk örneğini gösteren Bursa OSB 55 yıldır aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ülkemiz adına oldukça zor geçen bir yıl olmuştu. Yaşanan zorlukların ekonomimizde de zorlayıcı etkileri olmuştu. Ancak Bursa OSB bu zorluklara rağmen firma sayılarında 2016 yılı içinde yüzde 5 artış gösterdi.

“YENİ BİR BÜYÜME DÖNEMİ BAŞLATIYORUZ”

Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz, OSB ile ilgili 2016 verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Durmaz: “ Geçen yıl 12 ay boyunca sanayimizde durmadan aralıksız çalışmalarımız oldu. Ne yaşanan terör olayları ne de darbe girişimi çalışmalarımızı aksattı. Üretim yapan fabrikalarımızda 1 milyar 199 milyon 497 bin kWh elektrik kullanımı yaşandı. Daha önceki yılla kıyaslandığında 2016 yılında yüzde 6 oranında elektrik tüketimimiz arttı. Bu durum su ve doğalgaz tüketimlerinde de benzerlik gösteriyor. Arttan tüketimlerimiz ile ihracatımız da artıyor. Bursa OSB olarak yeni bir büyüme dönemi başlatıyoruz” dedi.

TÜRKİYE EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa OSB’nin durmak bilmeyen yatırımlarından oldukça memnun olduklarını belirtti. İbrahim Burkay, 2016 yılının zorluklarına da değinerek Bursa ekonomisinin bu zoruklar karşısında ki gücünü de kanıtladığını vurguladı. Bursa’yı Türkiye ekonomisninin lokomotifi olarak nitelendiren Burkay sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bursa ilimizde açılan firma sayıları bir önce ki yıl aynı dönemleri ile karşılaştırıldığında 2016 yılı yüzde 5 oranında artış göstermekte. Bursa iş dünyası olarak kentimizin ekonomisine 2 yılda 700 yeni ihracatçı kazandırdık. Birçok ülkeden daha üstün performans gösteren Bursa ekonomisi Türkiye ekonomisinin lokomotifidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.