Ana Sayfa Ekonomi Borsa Yönünü Aşağıya Çevirdi

Borsa Yönünü Aşağıya Çevirdi

-

BİST 100 Endeksi Günü Düşüşle Tamamladı

Güne düşüşle başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları Turkcell ve Koç Holding pay piyasalarında yaşanan sert satışın tedirginlik yaratmasıyla günü düşüşle tamamladı. Turkcell ve Koç Holding pay piyasalarında yaşanan sert satışın hatalı emirden dolayı olduğu düşünülüyor. Borsanın düşüşünde Bilgi Teknolojileri, Bankacılık ve Finans sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da Çarşamba gününe düşüşle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 89.095,34 puanı ve en düşük 87.467,14 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü yaşanan tedirginliğin etkisi ile yüzde 0,49 düşüşle 88.531,28 puanda tamamladı. Çarşamba günü BİST 100 Endeksinin işlem hacmi 4,1 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Çarşamba günü bankacılık endeksi yüzde 1,39 ve holding endeksi yüzde 0,39 değer kaybetti. Haftanın üçüncü gününde yüzde 2,11 değer kazanan menkul kıymetler yatırım ortaklığı endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 1,44 gerileyen bilişim endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın üçüncü işlem gününde 237 hisse senedi değer kaybederken 129 hisse senedi değer kazandı ve 41 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

Borsa İstanbul’da Çarşamba günü BİST 100 altında işlem gören Global Yat. Holding A.Ş. yüzde 7,20 değer kazanarak günün en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 2,70 değer kaybeden İhlas Holding A.Ş. günün en kötü performansını sergileyen şirket hissesi oldu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler