Borsa Yönünü Aşağıya Çevirdi

BİST 100 Endeksi Günü Düşüşle Tamamladı

Güne düşüşle başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları Turkcell ve Koç Holding pay piyasalarında yaşanan sert satışın tedirginlik yaratmasıyla günü düşüşle tamamladı. Turkcell ve Koç Holding pay piyasalarında yaşanan sert satışın hatalı emirden dolayı olduğu düşünülüyor. Borsanın düşüşünde Bilgi Teknolojileri, Bankacılık ve Finans sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da Çarşamba gününe düşüşle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 89.095,34 puanı ve en düşük 87.467,14 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü yaşanan tedirginliğin etkisi ile yüzde 0,49 düşüşle 88.531,28 puanda tamamladı. Çarşamba günü BİST 100 Endeksinin işlem hacmi 4,1 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Çarşamba günü bankacılık endeksi yüzde 1,39 ve holding endeksi yüzde 0,39 değer kaybetti. Haftanın üçüncü gününde yüzde 2,11 değer kazanan menkul kıymetler yatırım ortaklığı endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 1,44 gerileyen bilişim endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın üçüncü işlem gününde 237 hisse senedi değer kaybederken 129 hisse senedi değer kazandı ve 41 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

Borsa İstanbul’da Çarşamba günü BİST 100 altında işlem gören Global Yat. Holding A.Ş. yüzde 7,20 değer kazanarak günün en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 2,70 değer kaybeden İhlas Holding A.Ş. günün en kötü performansını sergileyen şirket hissesi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.