Ana Sayfa Ekonomi ÖTV İndirimi Arçelik Markasının Satışlarını Arttırdı!

ÖTV İndirimi Arçelik Markasının Satışlarını Arttırdı!

-

Beyaz Eşya Satışları Kampanyalarla Birleştirildi

Geçen haftalarda hükümet tarafından beyaz eşyaya uygulanmakta olan Özel Tüketim Vergisi sıfırlandı. Vergi indirimini fırsat olarak değerlendiren vatandaşlar beyaz eşya mağazalarına koştu. Beyaz eşya ürünleri satışları birkaç gün içerisinde patlama yaşadı.

ARÇELİK EVLİLİK PAKETİYLE SATIŞLARINI İYİCE ARTTIRDI

Arçelik sektördeki hareketliliğe bir yenisini daha ekledi. ÖTV indirimini çeyiz paketi ve enerji paketleriyle birleştiren Arçelik müşterilerine cazip fiyatlardan beyaz eşya sahibi olma yolunu açtı.

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yaptı. “Özel Tüketim Vergisi indirimi sektöre ivme kazandırdı” diyen Bulgurlu, kampanyaların satışlarını daha da arttıracağını ifade etti.

ÖTV İNDİRİMİNE İLAVE, KAMPANYALI FİYATLAR

Arçelik çeyiz paketinde buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın ve bulaşık makinesi olduğunu söyleyen Bulgurlu, tüm ürünlerinin A sınıfı özelliklere sahip, çevre dostu ürünler olduğunun altını çizdi. ÖTV indirimi uygulanmış bu ürünlere ek olarak yüzde 20’lik oranda Arçelik indirim uyguluyor.

YILLIK ÜRETİMİN YÜZDE 75’LİK BÖLÜMÜ İHRAÇ EDİLİYOR

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu üretim miktarlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede yıllık üretim miktarlarının 28 milyon üzerinde olduğunu belitti. Arçelik bu miktarın yaklaşık yirmi milyon kadarını ise yurtdışına ihraç ediyor.

Arçelik’in yurt çapında 17 bin kişilik dev bir ekiple faaliyetlerine devam ediyor. Firmanın dünya genelindeki üretim ve satış kanallarında ise yaklaşık otuz bin kadar çalışanı bulunuyor. Bu istihdam miktarlarını 2017 yılında arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Hakan Bulgurlu, yeni yatırımlar yapılacağının da ilk sinyalini vermiş oldu. 

ÖTV ve kampanya indirimleri sonrasında Arçelik markası tüketicileri en fazla çamaşır makinesi, buzdolabı ve bulaşık makinesine ilgi gösterdi. Söz konusu ürünlerin satışında yüzde otuzluk artış kaydedildi. Küçük ev aletleri gurubundaki canlanmada aynı oranda hayata geçti. Beyaz eşya sektöründeki hareketliliğin Mart sonuna kadar devam etmesi bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,620BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,432TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler