Emeklilik Yaşı Bekleyenlere Bakandan Açıklama

0

Emeklilik için yaşa takılanların bu konu hakkında bekledikleri yeni düzenlemeler için Çalışma Bakanı yeni bir açıklama yaptı. 

Meclisin hükümet tarafından piyasalara verdiği çeşitli haklar ve destekler sonrasında yoğun bir görüşme temposunu sürdürdüğü ifade edilmişti. Vergi indirimi, yapılandırma çalışmaları, kdv ve ötv indirimi, yabancılara konut satışı, faiz oranlarında indirim ve kredi destekler konusunda pek çok yeni çalışma için düğmeye bastıkları ifade edilmişti. Bu durum karşısında mecliste tüm bu uygulamaların hayata daha hızlı ve daha doğru bir şekilde geçirilmesi için çalışmaların devam ettiği biliniyor. 

Geçtiğimiz günlerde gündeme ilişkin ve devlet tarafından verilecek desteklere yönelik yeni bir çalışma yapılmasına karar verilmişti. Bu çalışma ile birlikte Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katılmış olduğu bir programda gündeme ilişkin merak edilen tüm soruları açık bir şekilde yanıtladı. En çok sorulan soruların başında emeklilik geldi. Emeklilikte tüm şartları sağlayan ancak yaşa takıldığı için yıllarca beklemek zorunda olan binlerce kişinin olduğu düşünüldüğü zaman bu konu hakkında vatandaşları mutlu edecek yeni bir düzenlemenin yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Bu konuda sorulduğu zaman Çalışma Bakanı merak edilen durumu son noktayı koydu. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda ‘Bizde emeklilik yaşı ortalama 52 olarak belirlendi. Dış ülkelerde bu durum 72 yaşa kadar çıkıyor. Ancak yaptığımız uygulamalar sonucunda erkekler için bu rakam 60, kadınlar için ise 58 olarak belirlendi. Dolayısı ile vatandaşların bu yaşları beklemelerini öneriyoruz. Çünkü bu konunun dışında herhangi bir çalışma yapılmayacak. Bu konuda son noktayı koymuş olalım’ ifadelerini kullandı. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın