Ana SayfaDiğer İş İlanları7 Bin Kişiye Daha İş Müjdesi!

7 Bin Kişiye Daha İş Müjdesi!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Merakla beklenen üçüncü havalimanının yapımı devam ederken bu konuda çalışmaları hızlandırmak amacı ile 7 bin kişinin daha işe alınacağı müjdesi verildi. 

Ülke için en büyük yatırımlar arasında yer alan ve İstanbul’da gerçekleştirilecek olan çalışmalar sonrasında üçüncü havalimanının yapımına bir süre önce başlanmıştı. Çalışmaların büyük bir titizlikle ve hızla devam ettiği açıklanırken yatırımın hayata geçirilmesi için 10.25 milyar euro civarında bir harcamanın yapıldığı açıklandı. İnşaat halinde olan yatırım için çalışmalar gece gündüz demeden son hız devam ediyor. 3 vardiyalı olarak çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Üçüncü havalimanının yapımı için 23 bin kişinin inşaat çalışmalarında büyük bir titizlikle çalıştıkları da öğrenildi. 

Yatırımın hayata geçirilmesi için çalışmaların neredeyse yarısının tamamlandığı öğrenildi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında çalışmaların yüzde 42’lik oranının tamamen bittiği belirlendi. Bu yıl yoğun kış şartlarının çalışmaları olumsuz etkilemesi ve çeşitli tehlikeleri de beraberinde getirmesinin ardından çetin kış şartlarının hafiflemesi için 19 gün boyunca çalışmaların tamamı durdurulmuştu. Havaların normale dönmesi ile birlikte tekrar başlayan çalışmalarda verilen aranın kapatılması için ağırlık verildiği açıklandı. 

Yetkililer tarafından yapılan son açıklamalarda havalimanı inşaatının daha hızlı bir şekilde bitirilmesi, verilen açıkların kapatılmasının amaçlanması ve sonrasında da devlet tarafından önerilen istihdam seferberliğine biraz olsun destek olabilmek için yeni işçi alımlarının gerçekleştirileceği belirtildi. 7 bin kişinin işe alınacağı açıklanırken bu durumun istihdam oranlarına da olumlu katkı sağlaması bekleniyor. Haziran ayına kadar gerçekleştirilecek alımlar sonrasında toplam 30 bin kişinin çalıştırılması planlanıyor. Bu sayede 2018 yılının ilk döneminde havalimanının bir kısmının hizmete açılması bekleniyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.