7 Bin Kişiye Daha İş Müjdesi!

Google Haberlere Abone Ol:

Merakla beklenen üçüncü havalimanının yapımı devam ederken bu konuda çalışmaları hızlandırmak amacı ile 7 bin kişinin daha işe alınacağı müjdesi verildi. 

Ülke için en büyük yatırımlar arasında yer alan ve İstanbul’da gerçekleştirilecek olan çalışmalar sonrasında üçüncü havalimanının yapımına bir süre önce başlanmıştı. Çalışmaların büyük bir titizlikle ve hızla devam ettiği açıklanırken yatırımın hayata geçirilmesi için 10.25 milyar euro civarında bir harcamanın yapıldığı açıklandı. İnşaat halinde olan yatırım için çalışmalar gece gündüz demeden son hız devam ediyor. 3 vardiyalı olarak çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Üçüncü havalimanının yapımı için 23 bin kişinin inşaat çalışmalarında büyük bir titizlikle çalıştıkları da öğrenildi. 

Yatırımın hayata geçirilmesi için çalışmaların neredeyse yarısının tamamlandığı öğrenildi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında çalışmaların yüzde 42’lik oranının tamamen bittiği belirlendi. Bu yıl yoğun kış şartlarının çalışmaları olumsuz etkilemesi ve çeşitli tehlikeleri de beraberinde getirmesinin ardından çetin kış şartlarının hafiflemesi için 19 gün boyunca çalışmaların tamamı durdurulmuştu. Havaların normale dönmesi ile birlikte tekrar başlayan çalışmalarda verilen aranın kapatılması için ağırlık verildiği açıklandı. 

İlginizi Çekebilir:  Türkiye Finans İş İlanları: 2022 Ağustos (Güncel)

Yetkililer tarafından yapılan son açıklamalarda havalimanı inşaatının daha hızlı bir şekilde bitirilmesi, verilen açıkların kapatılmasının amaçlanması ve sonrasında da devlet tarafından önerilen istihdam seferberliğine biraz olsun destek olabilmek için yeni işçi alımlarının gerçekleştirileceği belirtildi. 7 bin kişinin işe alınacağı açıklanırken bu durumun istihdam oranlarına da olumlu katkı sağlaması bekleniyor. Haziran ayına kadar gerçekleştirilecek alımlar sonrasında toplam 30 bin kişinin çalıştırılması planlanıyor. Bu sayede 2018 yılının ilk döneminde havalimanının bir kısmının hizmete açılması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...