7 Bin Kişiye Daha İş Müjdesi!

Merakla beklenen üçüncü havalimanının yapımı devam ederken bu konuda çalışmaları hızlandırmak amacı ile 7 bin kişinin daha işe alınacağı müjdesi verildi. 

Ülke için en büyük yatırımlar arasında yer alan ve İstanbul’da gerçekleştirilecek olan çalışmalar sonrasında üçüncü havalimanının yapımına bir süre önce başlanmıştı. Çalışmaların büyük bir titizlikle ve hızla devam ettiği açıklanırken yatırımın hayata geçirilmesi için 10.25 milyar euro civarında bir harcamanın yapıldığı açıklandı. İnşaat halinde olan yatırım için çalışmalar gece gündüz demeden son hız devam ediyor. 3 vardiyalı olarak çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Üçüncü havalimanının yapımı için 23 bin kişinin inşaat çalışmalarında büyük bir titizlikle çalıştıkları da öğrenildi. 

Yatırımın hayata geçirilmesi için çalışmaların neredeyse yarısının tamamlandığı öğrenildi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında çalışmaların yüzde 42’lik oranının tamamen bittiği belirlendi. Bu yıl yoğun kış şartlarının çalışmaları olumsuz etkilemesi ve çeşitli tehlikeleri de beraberinde getirmesinin ardından çetin kış şartlarının hafiflemesi için 19 gün boyunca çalışmaların tamamı durdurulmuştu. Havaların normale dönmesi ile birlikte tekrar başlayan çalışmalarda verilen aranın kapatılması için ağırlık verildiği açıklandı. 

Yetkililer tarafından yapılan son açıklamalarda havalimanı inşaatının daha hızlı bir şekilde bitirilmesi, verilen açıkların kapatılmasının amaçlanması ve sonrasında da devlet tarafından önerilen istihdam seferberliğine biraz olsun destek olabilmek için yeni işçi alımlarının gerçekleştirileceği belirtildi. 7 bin kişinin işe alınacağı açıklanırken bu durumun istihdam oranlarına da olumlu katkı sağlaması bekleniyor. Haziran ayına kadar gerçekleştirilecek alımlar sonrasında toplam 30 bin kişinin çalıştırılması planlanıyor. Bu sayede 2018 yılının ilk döneminde havalimanının bir kısmının hizmete açılması bekleniyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.