Ana Sayfa Ekonomi İSO Somut Adımlar Attı! Bir Haftada 1000 Kişi İstihdam Edildi

İSO Somut Adımlar Attı! Bir Haftada 1000 Kişi İstihdam Edildi

-

Bir Haftada İstihdamda Rekor Kırdı

Şubat ayının 7’sinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliğine İSO somut adımlarla destek verdi. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan bir haftada 1.000 kişilik istihdama imza attıklarını kaydetti.

İSO DANIŞMA MASASI AÇTI

İSO Yönetimi istihdam seferberliğinin başlamasından kısa bir süre sonra oda bünyesinde danışma masası açarak hem işsizlerle hem de odaya kayıtlı firmalarla bire bir görüşmeler yaptı. Yapılan görüşmeler meyvelerini vermeye başladı. Oda Başkanı sadece bir haftalık zaman diliminde 1000 işsizi işe yerleştirdi. İlerleyen haftalarda istihdam rakamlarının çok daha yüksek olmasını beklediklerini belirten İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Söz konusu istihdamda hem odamız hem de üyelerimiz büyük çaba harcadı” ifadelerini kullandı.

“İSO’daki danışma masası odaya kayıtlı firmalara yönelik bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor” diyen Bahçıvan, “Odamıza kayıtlı firmalar bu masadan devlet teşvikleri hakkında detaylı bilgi alabilir” de dedi.

Özellikle personele ihtiyacı olan firmaların bu masaya başvurmalarının ciddi önem arz ettiği de açıklamada yer aldı. İSO’nun aylık toplantısında üyelere aktarılan bilgilerde, işsizlik rakamlarının en aşağı seviyeye düşürülmesinin önemine değinildi. Hem ülke ekonomisi hem de vatandaşların daha kaliteli yaşam sürmesi açısından firmalardan istihdama destek olmaları istendi.

343 ÜYEYE 50 MİLYON LİRALIK KREDİ

İSO istihdam seferberliğine 75 milyon TL’lik kredi kaynağıyla katılım sergiledi. Bu kapsamda kredi desteğinden 343 üye faydalanma imkanı elde etti. Kampanyanın başladığı günden bu güne İSO üyelerine elli milyon TL’lik kredi desteği verdi. Bu desteklerin ilerleyen günlerde devam edeceği de üyelere aktarıldı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler