Ana Sayfa Gündem Memurluk Tartışmalarına Bakandan Açıklama

Memurluk Tartışmalarına Bakandan Açıklama

-

Memurların iş güvencesinin kaldırılacağı yönündeki çeşitli iddialara Bakan tarafından son nokta konuldu. 

Son günlerde gündemi en çok meşgul eden konuların başında istihdam seferberliği geliyor. İstihdamın sağlanması için yapılan çağrılar sonrasında hem kamu sektöründe hem de özel sektörde büyük bir işbirliğinin sağlandığı açıklanmıştı. Yapılan açıklamaların ardından yıl sonuna kadar en az 2 milyon kişinin piyasada verilen desteklerle birlikte istihdam edilmesi planlanıyor. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katılmış olduğu toplantıda gündeme ilişkin merak edilen soruları yanıtlamayı ihmal etmedi. 

Yapılan istihdam çalışmaları ile şimdiden büyük oranda başarı sağlandığı özellikle ifade edilirken 20 günlük verilerin beklenenden çok daha iyi seviyede olduğunu açıkladı. Kıbrıs ile Türkiye arasında gerçekleşen sosyal güvenlik alanındaki çalışmalar hakkında da çeşitli açıklamalar yapması dikkat çekti. Yapılan sosyal güvenlik işbirliği anlaşmasının yolunda olduğunu belirten bir açıklama yapılmışken en son anlaşmanın 1987 yılında yapıldığı düşünüldüğü zaman gelişen şartlarla birlikte tekrar yeni bir güncellemenin yapılmasının önemli olduğu dile getirildi. 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan bakan son zamanlarda en çok dikkat çeken istihdam seferberliği oranları hakkında henüz net bir açıklama yapmadı. Seferberliğin başladığı ilk andan bu yana nasıl bir rakamın ortaya çıktığı sorulduğu zaman Ocak ayı rakamlarının yarın netleşeceğini belirterek kesin sonuçlar vermekten kaçındığını da dile getirdi. Son günlerde memurlara performans çalışmasının getirilmesinin ardından sistemin detayları merak konusu haline geldi. Bu detaylar belirlenirken memurların çalışma performanslarının artırılmasının iş güvencelerinin ortadan kaldırılması anlamına gelmeyeceği özellikle belirtildi. Bunun ardından memurların bu konuda endişe taşımamaları gerektiği belirtildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler