Ana Sayfa Gündem İşsizliği Çözmek İçin Talimat Verildi

İşsizliği Çözmek İçin Talimat Verildi

-

Çalışma Bakanı tarafından gerçekleştirilen çeşitli toplantıların ardından işsizliğin çözümü için talimatlar verildi. 

Ekonomik olarak ortaya çıkan çeşitli sorunlar düşünüldüğü zaman her geçen gün büyüyen işsizlik sorunlarının aynı zamanda ekonomiyi olumsuz anlamda etkilemeye başladığı belirlendi. Bu durum karşısında hükümet duruma el koymak ve bir anlamda çözüm üretmek için işsizlik sorununun kökten çözümü için harekete geçmişti. Bu doğrultuda istihdam seferberliği çağrısının hayata geçirildiği bilinirken sürecin hükümet tarafından da sürekli olarak takip edildiği özellikle belirtilmişti. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan çeşitli toplantılar sonrasında süreç hakkında bazı talimatlar verildiği öğrenildi. Yapılan toplantının konusunun işsizlik ve istihdam olduğu verildi. Video konferans aracılığı ile gerçekleştirilen toplantının 81 ilin SGK müdürleri ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Toplantıya illerde bulunan İŞKUR il müdürlüklerinin de katılması en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer aldı. Yapılan toplantı sonrasında işsizlik sorununun kısa süre içerisinde hayata geçirilmesi ve istihdam oranlarının beklenildiği gibi artırılması için önemli talimatların verildiği açıklandı. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan talimatlar sonrasında ‘işsizliğin çözümü ve istihdamın artırımı için gece gündüz çalışın’ ibarelerinin kullanılması da en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer aldı. 

Bakan tarafından yapılan incelemeler sonrasında istihdam oranlarının net olarak ortaya çıkması için SGK ve İŞKUR il müdürlüklerine seferberlik sonrası gerçekleştirilen istihdam oranlarının tek tek sorulması en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer aldı. 1 Şubat tarihinden itibaren olmak üzere istihdam oranlarının aksatılmadan bakanlık tarafından günlük olarak inceleme altına alındığı belirlendi. Şubat sonuna kadar istihdam oranlarının 150 bin olması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler