Ana Sayfa Gündem 20 Günlük İstihdam Oranı Şaşırttı

20 Günlük İstihdam Oranı Şaşırttı

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliği sonrasında 20 günün sonunda ulaşılan rakam dikkat çekti. 

Ekonomide yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması için yeni bir düzenlemenin varlığı konusunda hükümet bir süredir çalışıyordu. Özellikle işsizlik verilerinin sürekli olarak büyümesi ekonomide oluşan çatlağın kapanmasını sürekli olarak etkilediği için bu konuda yeni bir düzenlemenin yapılması zorunlu hale geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında hem kamu hem de özel sektöre seslenilmiş ve bunun ardından istihdam seferberliğinin resmi olarak başlatılması için gerekli adımlar atılmıştı. Yapılan bu çağrılara hızlı bir şekilde yanıt veren sektör istihdam oranlarını artırmak için çeşitli düzenlemeler gerçekleştirmişti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda her zaman ısrarcı olduğunu dile getirmiş ve sonrasında yapmış olduğu açıklamalarda ‘Söz verip istihdam sağlayacağını bildiren iş adamlarını sürekli olarak takip edeceğim. Kaç kişiyi işe aldığı ya da almadığı tespit edilecek. Bende söz verdiği halde tutmamış olan iş adamları olması halinde teşhir edeceğim’ açıklamaları ile gündeme gelmişti. Bunun ardından iş adamlarının bu konuda ayrı bir özen göstererek harekete özellikle geçtikleri belirlenmişti. 

Yapılan çalışmalarda istihdam oranlarının yanı sıra mart ayında yapılacak olan promosyon ödemeleri de gündeme gelmişken bu konu hakkında yeni bir düzenlemeye gidilmesi gerektiği belirlendi. Emeklileri zor koşacak şartlardan uzak durulması için bankalara yönelik çeşitli açıklamalarda bulundular. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamalarda sadece 20 günde 103 bin ek istihdamın sağlandığı öğrenildi. Bu durum karşısında gerekli verilere ulaşıldığı özellikle belirtilirken yıl sonuna kadar böyle giderse 2 milyon kişinin istihdam edilebileceği belirtildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler