Ana Sayfa Ekonomi Dolar Kuru Yükseldi Borsa Geriledi

Dolar Kuru Yükseldi Borsa Geriledi

-

Borsa Haftanın Son İşlem Gününde Geriledi

Haftanın son işlem gününe yatay seyirle başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları günü Avrupa Borsası’ndaki negatif seyir ve Dolar/TL kurundaki sıçramanın etkisi ile düşüşle tamamladı. Borsanın düşüşünde Leasing & Faktöring, Basit Metaller ve Toptan Satış & Perakende Ticaret sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kaybetmesi etkili oldu.

Cuma günü Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi güne yatay bir seyirle başlarken gün içerisinde en yüksek 89.242,50 puanı ve en düşük 87.892,67 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın son işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,99 düşüşle 88.258,45 puanda tamamladı. Ayrıca haftanın son işlem gününde BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 3,8 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Cuma günü bankacılık endeksi yüzde 1 ve holding endeksi yüzde 1,23 değer kaybetti. Haftanın son işlem gününde yüzde 1,33 değer kazanan bilişim endeksi günün en çok değer kazanan sektör endeksi olurken yüzde 2,83 değer kaybeden finansal kiralama ve faktöring endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın son işlem gününde değer kazanan hisse senedi sayısı 104 olarak gerçekleşirken 232 hisse senedi geriledi ve 70 adet hissenin değerinde değişme olmadı.

Haftanın son işlem gününde BİST 100 altında işlem gören Nurol Gmyo A.Ş. yüzde 3,75 değer kazanarak günün en çok değer kazanan hisse senedi olurken Eczacıbaşı İlaç San. Ve Tic. A.Ş. yüzde 5,15 değer kaybederek günün en kötü performansını sergileyen şirket hissesi oldu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,600BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler