Ana Sayfa Gündem Kapatılan Banka Hesaplarına Dikkat Edin

Kapatılan Banka Hesaplarına Dikkat Edin

-

Bir vatandaşın yıllar önce kapatmış olduğu banka hesabına 5 yıl sonra 6 bin 700 lira borç geldiği için konu hakkında pek çok mağduriyetin ortaya çıktığı belirlendi. 

Yetkililer tarafından son yıllarda sıklıkla karşılaşıldığı bir durum olan kapatılan kredi kartı hesaplarının yıllar sonra çeşitli borçlar çıkarması gündeme gelmeye başladı. Tokat’ta yaşayan bir vatandaş yıllar önce bir kredi kartı kullanmış sonrasında tüm borçlarını ödedikten sonra hesabını kapatma kararı almıştı. Ancak 5 yıl sonra kendisini arayan bir avukatın toplam 6 bin 700 lira borcunun olduğu ve ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmemesi halinde hakkında yasal işlem yapılacağının bildirilmesi üzerine büyük bir şaşkınlık yaşadı. 

Son zamanlarda gündemde yer alan dolandırıcılık olaylarının kendi başına da geldiğini düşünen vatandaş zaman kaybetmeden borcu olduğu söylenen bankayı arayarak genel müdürlük ile görüşme yaptı. Yapılan karşılıklı görüşmeler sonrasında borcun 1630 liraya kadar düşürüldüğü öğrenildi. Bunun ardından icralık olmamak için hemen kendisine belirtilen borcu bankaya yatıran vatandaş ceza ve avukatlık masrafları ile uğraşmaktan kurtuldu. Ancak bunun ardından tüketici hakem heyetine konu hakkında gerekli belgeler ile başvuru yaparak şikayetini dile getirdi. Yapılan incelemeler sonrasında gerekli evraklarla birlikte böyle bir borcunun olmadığı tespit edildi. 

Hakem heyeti tarafından alınan karar sonrasında 1630 liranın tekrar iade edilmesine karar verildi. Bu konuya benzer olan son bir yıllık süre içerisinde 5 bin 850 adet şikayetin incelemelerin ardından çözüme kavuşturulduğu belirlendi. Kapatılan kredi kartı hesaplarının bankalar tarafından kapatıldığından emin olunması ve gerekli itirazların yapılması konusunda uyarı yapıldı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler