Yatırımcılara Devlet Desteği Geliyor

0

Kalkınma Bakanı tarafından yapılan açıklamaların ardından yatırım yapacak olan yatırımcılara devlet tarafından danışmanlık hizmetinin verileceği açıklandı. 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Cazibe Merkezleri hakkında yürütülen toplantıya katılmasının ardından iş adamları ve sanayicilerle bir araya geldi. Bunun ardından gündeme ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulunması da dikkatlerden kaçmadı. Doğu Anadolu bölgesinde özellikle yaşanan terör operasyonlarının ve terör saldırılarının ardından terörden kaynaklı olarak gelişmişlik seviyesinin en az seviyede kaldığına dikkat çekilirken bu konuda gerekli adımların atılması, ilerlemenin sağlanması için yeni düzenlemelerin yapılacağı özellikle ifade edilmişti. Hükümet tarafından Doğu Anadolu bölgelerinin de bir anlamda cazibe merkezi olarak değerlendirilmesi, yatırımların artırılması, istihdam oranlarının artırılması ve her anlamda büyümenin sağlanması için çalışmaların son hız devam ettiği özellikle açıklandı. 

Dünyadaki ekonomik gelişmelerin hızlı bir şekilde zaman içerisinde değişmesinden dolayı ülke olarak dünyada meydana gelen tüm gelişmelere ayak uydurulması gerektiği özellikle belirtildi. Bunun ardından iş adamlarına ve sanayicilere seslenen Bakan Lütfi Elvan bu konuda tüm gelişmeleri takip etmelerini ve adımlarını bu noktalara göre atmalarını istedi. 2011 yılından bu yana teşvik mekanizmasının ortaya çıktığı bir sistem gündeme getirilirken geri kalmışlık kavramının ülke ekonomisi içerisinden tamamen çıkarılması gerektiği özellikle belirtildi. Ancak son iki yıldır ilk defa bu kadar büyük bir teşvik paketinin uygulamaya konulduğuna dikkat çekti. 

Yapmış olduğu açıklamalarda iş adamlarına ve sanayicilere seslenirken yatırımlarda devletin her zaman yatırımcının yanında olacağı müjdesini verdi. aynı kamuya yapılan yatırımlar gibi devletin yatırımcılar ile bir araya gelecekleri ve sonrasında gerekli sorunları konuşarak masaya yatırdıktan sonra çözüm yollarının birlikte aranacağını ifade etti. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın