Ana Sayfa Gündem Rus Turistler İçin Turizm Hazırlıkları Başladı

Rus Turistler İçin Turizm Hazırlıkları Başladı

-

Antalya’nın turistik bölgelerinde gelmesi planlanan Rus ve Ukraynalı turistler için gerekli hazırlıkların yapılmaya başladığı belirlendi. 

Geçtiğimiz yıllara göre turizm sektöründe yaşanan çeşitli gelişmelerin değerlendirilmesi ve turizm sektörünün yaşamış olduğu kötü günlerin bir an önce silinmesi için çeşitli çalışmalar yapılmıştı. Rusya ile yaşanan sıkıntıların çözülmesi ve karşılıklı olarak yapılan görüşmelerin ardından konulan ambargoların kalktığı görülmeye başlandı. Bunun ardından turizm kapısı için oldukça önemli bir yere sahip olan Rus ve Ukraynalı turistlerin tekrar ülkemize gelmeleri için konulan tüm engellerin ortadan kalktığı belirlenmişti. 

Yapılan düzenlemeler ve devlet tarafından verilen teşvikler sonrasında bu yıl turizm sektörünün geçen yıla göre bir toparlanma yaşaması bekleniyor. Antalya’nın turistik bölgelerinde de bu durum hakkında gerekli umutların yeşerdiği ve çalışmalara şimdiden başlandığı açıklandı. Rus ve Ukraynalı turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden birisi olan Kemer ilçesinde şimdiden hazırlıklara başlandı. Yatak kapasitesinin 46 bin 796 oda ile birlikte toplam 102 bin 237 olduğu biliniyor. Bölgede iş yapan turizmcilerin en büyük hedeflerinden birisi bu yıl tüm yatak kapasitelerinin doldurulması olarak ifade ediliyor. 

Ukrayna ile Türkiye arasında geçtiğimiz günlerde pasaporta ihtiyaç duyulmadan yapılacak olan seyahat anlaşmaları sonrasında bu durumun etkilerinin kısa süre içerisinde turizm sektöründe görülmesi planlanıyor. Rusya ile yaşanan birtakım sorunların ardından geçtiğimiz yıl Türkiye pazarı için Ukraynalı turistlerin büyük bir moral kaynağı olduğu ifade edilmişti. Bu yıl şimdiden bölgede bulunan iş adamları ve turizmciler tarafından fiyat skalalarında çeşitli düzenlemelere yer verildi. Otellerde Ukraynalı ve Rus turistlerin isteklerine hitap edecek çeşitli çalışmalar şimdiden gerçekleştirilmeye başlandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler