Ana Sayfa Ekonomi THY 20 Pilot Toplam 122 Kişiyi İşe Alacağını Açıkladı

THY 20 Pilot Toplam 122 Kişiyi İşe Alacağını Açıkladı

-

2017 Yılında THY’den 122 Kişiye İş İmkanı

Türk Hava Yolları yeni yılda istihdam edeceği personel ile ilgili ilk duyuruyu yaptı. THY’den yapılan açıklamaya göre toplam 122 kişi kurum bünyesinde istihdam edilecek. 122 personel alımından 20 tanesi pilot pozisyonuna alınacak.

THY istihdam edeceği personelleri ikinci pilot, kabin memuru ve mühendisler arasından seçeceğini bildirdi.

Üç farklı pozisyon için yapılan personel alımı duyurusunda 20 tane 2. Pilot alınacağı kaydedildi. 122 kişiden elli tanesini tecrübesiz kabin memuru olarak işe alacağını açıklayan THY, 50 tanede tecrübeli kabin memuru almaya hazırlanıyor. Mühendis porsiyonunda istihdam edilecek kişi sayısı ise iki olarak belirtildi.

THY PERSONEL ALIMLARINDA HANGİ NİTELİKLERİ İSTİYOR?

İkinci Pilot

Türk Hava Yolları 2. Pilot pozisyonunda istihdam edeceği personelden bin 500 saatlik uçuş tecrübesi istiyor. Bin 500 saatlik uçuş tecrübesi ise Boeing 737NG tipi uçaklarda yapılmış olmalı. Bunun yanında ikinci pilotlarda aranan diğer bir nitelik ise 22 ile 53 yaş aralığı olarak duyuruldu. Bu pozisyona toplam 20 kişi alınacak.

Tecrübeli Kabin Memuru

THY hem bayan hem de erkek kabin memuru alacağını açıkladı. Tecrübeli kabin memuru pozisyonuna başburan adaylardan 23 ile 32 yaş aralığında olmaları istendi. Adayların İngilizce bilme zorunluluğu ve 2 senelik tecrübeye sahip olmaları da diğer şartlar arasında bulunuyor. Bu pozisyona alınacak toplam kişi sayısı 50 olarak açıklandı.

Tecrübesiz Kabin Memuru

Bu pozisyonda istihdam edilecek personelin en az iki yıllık üniversite mezunu alması gerekiyor. Önlisans mezunları yanında lisans mezunu gençlerde kabin memuru olabilecek. Tecrübesiz kabin memuru pozisyonuna başvuran kişiler 21 ile 30 yaş aralığında olmak zorunda. Tüm bunların yanı sıra İngilizce bilmekte kabin memuru olmanın şartları arasında bulunuyor.

2 Tane Mühendis

THY istihdam edeceği 2 mühendiste ise fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartını istiyor. Yüksek lisans eğitimini tamamlayan mühendisler ise bu pozisyonda daha şanslı olacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler