Ana Sayfa Gündem Havalimanlarında Kargo Miktarları Yükseltiliyor

Havalimanlarında Kargo Miktarları Yükseltiliyor

-

DHMİ tarafından yapılan son açıklamalara göre bagaj boşaltma ve bagaj doldurma oranlarının yüzde 47.6 oranında artırılmasına karar verildi. 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından daha iyi hizmet vermek ve ortaya çıkan çeşitli aksaklıkları da ortadan kaldırmak için birtakım çalışmalar yaptığını açıklamıştı. Yapılan bu çalışmaların ardından havalimanlarında yüklenen ve boşaltılan kargo miktarları konusu ele alınmaya başladı. Müşterilerden ve yolculardan sürekli olarak bu miktarın yükseltilmesine yönelik çağrıların alındığı iade edilirken 2019 yılına yönelik yapılan çalışmaların ardından bu oranın yüzde 47.6 oranında artırıldığı açıklandı. Artırımın gerçekleştirilmesinin ardından bagaj oranlarının 1 milyon 469 bin 136 tona kadar çıkarıldığı açıklandı. 

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalara göre yolcu sayısında ve bunun ardından yük serisinin tahminlerinde birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Yapılan çalışmaların ardından geçen yıl yük taşımacılığı oranının 2 milyon 942 bin 884 ton olduğu tespit edilmişti. Bunun ardından bu yıl bu rakam üzerinde yeni bir düzenlemenin gerçekleştirilmesine karar verildi. Bu yıl belirlenen rakam 3 milyon 296 bin 784 tona kadar çıkarıldığı öğrenildi. Her yıl konulan bir üst level hedefler sonrasında gelecek yıl bu rakamın 3 milyon 809 bin 989 tona kadar çıkarılması planlanıyor. İşletme tarafından hedeflerin 2019 yılını da kapsadığı öğrenildi. Bu rakamlara göre 4 milyon 57 bin 597 tona kadar çıkarılması planlanıyor. 

Geçtiğimiz yıl yapılan incelemeler sonrasında kargo miktarının 995 bin 138 ton olduğu öğrenilmişti. Bu yıl yapılan çalışmalar sonrasında rakamın 1 milyon 89 bin 373 tona kadar yükselmesi bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler