Ana Sayfa Ekonomi Brand Finance Türk Bankalarının Marka Değerini Açıkladı

Brand Finance Türk Bankalarının Marka Değerini Açıkladı

-

Türk Banlarının Marka Değeri Ne Kadar?

Bağımsız marka değerlendirme ve strateji danışmanlık şirketi Brand Finance dünyanın en değerli 500 bankası hakkında yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Bağımsız marka değerlendirme şirketi Brand Finance şirketinin yatığı araştırmaya göre dünyanın en büyük 500 banka markasının değeri 1 Trilyon 74 Milyon Dolara yükseldi. Şirketin yaptığı araştırmaya göre dünyanın en değerli 500 banka markasının yer aldığı listede Türk bankaların toplam marka değeri yaklaşık 10 Milyar 619 Milyon Dolar seviyesine ulaştı.

Bağımsız marka değerlendirme ve strateji danışmanlık şirketi Brand Finance yatığı araştırmaya göre Türkiye’nin en değerli banka markası bu yılda değişmeyerek Akbank oldu. Bağımsız marka değerlendirme şirketinin değerlendirmesine göre bu yıl Akbank’ın marka değeri 1 Milyar 579 Milyon Dolar olarak gerçekleşti.

Marka değerlendirme ve strateji danışmanlık şirketi Brand Finance’in araştırmasına göre Türkiye’nin en değerli banka markası olan Akbank’ı, Garanti Bankası takip etti. Brand Finance şirketinin yayınladığı araştırma verileri göre Garanti Bankası 1 Milyar 555 Milyon Dolarlık bir marka değerine sahip.

Brand Finance şirketinin yaptığı araştırmaya göre marka değeri bakımından Ziraat Bankası Türkiye’de üçüncü sırada yer aldı. Marka değerlendirme şirketinin araştırmalarına göre Ziraat Bankası’nın marka değeri bu yıl yüzde 39 artış göstererek 1 Milyar 312 Milyon Dolara ulaştı.

Brand Finance şirketinin araştırmasında İş Bankası’nın marka değeri 1 Milyar 252 Milyon Dolar, Yapı Kredi’nin marka değeri 951 Milyon Dolar ve Halkbank’ın marka değeri 806 Milyon Dolar olarak yer aldı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler