Ana SayfaEkonomiBrand Finance Türk Bankalarının Marka Değerini Açıkladı

Brand Finance Türk Bankalarının Marka Değerini Açıkladı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türk Banlarının Marka Değeri Ne Kadar?

  Bağımsız marka değerlendirme ve strateji danışmanlık şirketi Brand Finance dünyanın en değerli 500 bankası hakkında yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Bağımsız marka değerlendirme şirketi Brand Finance şirketinin yatığı araştırmaya göre dünyanın en büyük 500 banka markasının değeri 1 Trilyon 74 Milyon Dolara yükseldi. Şirketin yaptığı araştırmaya göre dünyanın en değerli 500 banka markasının yer aldığı listede Türk bankaların toplam marka değeri yaklaşık 10 Milyar 619 Milyon Dolar seviyesine ulaştı.

  Bağımsız marka değerlendirme ve strateji danışmanlık şirketi Brand Finance yatığı araştırmaya göre Türkiye’nin en değerli banka markası bu yılda değişmeyerek Akbank oldu. Bağımsız marka değerlendirme şirketinin değerlendirmesine göre bu yıl Akbank’ın marka değeri 1 Milyar 579 Milyon Dolar olarak gerçekleşti.

  Marka değerlendirme ve strateji danışmanlık şirketi Brand Finance’in araştırmasına göre Türkiye’nin en değerli banka markası olan Akbank’ı, Garanti Bankası takip etti. Brand Finance şirketinin yayınladığı araştırma verileri göre Garanti Bankası 1 Milyar 555 Milyon Dolarlık bir marka değerine sahip.

  Brand Finance şirketinin yaptığı araştırmaya göre marka değeri bakımından Ziraat Bankası Türkiye’de üçüncü sırada yer aldı. Marka değerlendirme şirketinin araştırmalarına göre Ziraat Bankası’nın marka değeri bu yıl yüzde 39 artış göstererek 1 Milyar 312 Milyon Dolara ulaştı.

  Brand Finance şirketinin araştırmasında İş Bankası’nın marka değeri 1 Milyar 252 Milyon Dolar, Yapı Kredi’nin marka değeri 951 Milyon Dolar ve Halkbank’ın marka değeri 806 Milyon Dolar olarak yer aldı.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,249TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...