Ana Sayfa Gündem Emeklilere Uygun Fiyatlı Tatil İmkanı Sunuluyor

Emeklilere Uygun Fiyatlı Tatil İmkanı Sunuluyor

-

Maddi sıkıntılar nedeniyle tatil yapamayan emeklilere çeşitli teşvik ve destekler sonrasında uygun fiyatlı tatil yapma imkanları sunuluyor. 

Emeklilerin ödeme aldıkları kurumlar ve bunun ardından ödeme aldıkları miktarlar düşünüldüğü zaman tatilin çoğu zaman kendileri için bir lüks haline geldiği ifade ediliyor. Bunun ardından emeklilerinde dinlenmek ve stres atmak için tatil yapmaları gerektiğine vurgu yapan bazı yetkililerin bu konuda önemli adımlar attıkları ifade ediliyor. Emekliler Derneği tarafından 920 bin adet emekli üyesi bulunduğunu düşünerek bu konu hakkında bazı çalışmalar için adım attı. Muğla’nın Dalyan ilçesinde gerçekleştirilen pilot bölge uygulaması sonrasında 3 ya da 5 günlük tatil paketleri ile otellerle anlaşma yapıldı. 

Yapılan anlaşma sonrasında artık emeklilerinde tatil haklarını sonuna kadar sorunsuz bir şekilde kullanabilmeleri için çeşitli imkanların önü açıldı. Daha önceki yapılan görüşmelerde Orijinar Travel ve Anadolu Jet yetkilileri tarafından emekliler için uygun fiyatlı turların düzenlenmesi için kararlar alınmıştı. Alınan kararların uygulamaya geçirilmesi için en uygun bulunan ilk bölgenin ise Dalyan olduğu belirlendi. İlk olarak bölgede düzenlenen festivali görmeleri adına 14 kişilik emekli grubu davet edildi ve bölgeyi en ince ayrıntısına kadar gezen emeklilerin bu duruma hayran kaldıkları öğrenildi. Tatil planları ve tur paketleri emekliler derneği tarafından mesaj yolu ile bildiriliyor. 

Yapılan düzenlemelerin konaklama, ulaşım ve günlük 3 öğün yemekleri düşünüldüğü zaman emeklilerin bütçelerini zorlamayacak seviyede olması için gerekli adımlar atıldı. Derneğin herhangi bir maddi geliri olmadığı düşünüldüğü zaman destek olunmadığı ancak bu tür anlaşmalar ile yeni kapıların açıldığı öğrenildi. Yaz aylarında yüzlerce emeklinin uygun fiyatlı tatil yapmaları bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler