Ana SayfaSigortaTamamlanmış Sağlık Sigortası

Tamamlanmış Sağlık Sigortası
T

-

Daha çok orta bütçeli ailelerin tercih ettiği tamamlanmış sağlık sigortası, Sosyal güvenlik kurumunun karşılamadığı kısımları kapsayan, tamamlayan bir sigorta olarak tanımlanabilir.2014  yılında 64 bin 266 kişi bu sigortaya sahipken, 2015 yılında bu rakam oldukça artarak, 134 bin 383 kişi olmuştur.

Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde, SGK’nın ödemediği pek çok tedaviyi karşılayabilirsiniz. Örneğin, Fizik tedavi, özel muayene ücretleri, tahlil ve ameliyatlar…

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları

Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olabilmek için, SGK’lı olmanız, tedavi amaçlı gidilen hastanenin SGK ile anlaşmalı olması ve Sigorta şirketinin gidilen hastane ile anlaşmalı olması gerekmekte.

Kişinin özelliklerine göre değişiklik gösterse de uygun fiyatıyla öne çıkan tamamlayıcı sağlık sigortası bu nedenle oldukça fazla rağbet görüyor. Ortalama 250 ila 1000 TL arasında değişen fiyatlar ile bir yıllık sağlık sigortası yaptırma imkanına sahip olunabiliyor. Hatta İstanbul dışında fiyatlar 230 TL’ye kadar düşüş gösterebiliyor.

Özel Sağlık Sigortası Mı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Mı?

Özel sağlık sigortasında ayakta tedavi masraflarının %80’i karşılanırken, Tamamlayıcı sağlık sigortasında % 100’lük kısım karşılanıyor. Özel sağlık sigortalarında ayakta ve yatarak tedaviler kapsam dışıyken, tamalayıcı sağlık sigortasında sigortanın karşıladığı her şey kapsama dahil. Üstelik sigorta öncesine dair ayakta tedavilerin de masrafları ödeniyor. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hastanenin SGK ile anlaşmalı olması.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol