Ana SayfaDiğer İş İlanları20 Bin Sağlık Personeli Alınacak!

20 Bin Sağlık Personeli Alınacak!
2

-

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından başlatılan çalışmaların ardından 20 bin sağlık personelinin alınması için çalışmalar başlatıldı. 

Uzun zamandır merakla beklenen sağlık personeli alımı için gerekli açıklamalar geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Bunun ardından Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş konu hakkında konuşarak açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ öncülüğünde bir süredir çalışmaların yapıldığı ve personel alımı için sonunda çalışmaların başlatıldığı açıklandı. İstihdam seferberliği devam ederken sağlık personellerinin arasında oluşan açığın ve ihtiyacın da karşılanması için beklenmedik bir adım atılmış ve atama bekleyen binlerce sağlıkçının sevineceği yeni bir müjde verilmiş oldu. 

Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş İzmir’de düzenlenen bir sağlık konferansında konuşmacı olarak yer aldı. Mart ayından itibaren alımların gerçekleştirilmesi için bir anlamda geri sayımında başlatılacağını belirtirken bu yıl kapasitenin çok üzerinde bir alımın gerçekleştirileceği müjdesini vermiş oldu. Alımların girilen sınavlar sonrasında alınan sonuçlara göre en yüksekten başlanarak adaletli bir şekilde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Katılmış olduğu programda personel alımının yanı sıra Başkanlık sistemi hakkında da konuşmayı ihmal etmeyerek evet deme sebeplerinin inattan dolayı değil inandıkları için olacağını özellikle belirtti. 

Yapmış olduğu açıklamalarda memurların iş güvencesine de değinmeyi ihmal etmedi. Bu konuda devletin oldukça hassas davrandığına dikkat çekerek iş güvenliğinin sağlanması için gerekli her türlü tedbirin alındığını vurguladı. Bu kırmızı çizgiyi kimsenin geçmemesi için gereken her türlü mücadelenin verileceğine özellikle dikkat çekti. Son iki üç yıllık süreç incelemeye alındığı zaman Sağlık Bakanlığı tarafından  5 6 bin kadar alım yapılırken bu yıl gerekli tüm fedakarlıklar sonrasında alımların 20 bine kadar çıkarılacağını açıkladı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol