Ana SayfaGündemEmeklilere 300 Lira Taksitle Ev!

Emeklilere 300 Lira Taksitle Ev!
E

-

TOKİ tarafından yapılan binlerce konutun 15 bin adeti emeklilere ayrılacak. Bunun için aylık 300 lira taksitle ev sahibi olmak mümkün olacak. 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından emeklilere müjde niteliğinde bir haber verildi. Halihazırda 65 bin konut için çalışmaların devam ettiği açıklanırken 2017 yılı için bu konutların bir kısmının emekliler için ayrılması uygun görüldü. Bir süredir devam eden sosyal konut projesi ile birlikte dar gelirli vatandaşların kolay imkanlarla ev sahibi olmaları için çeşitli imkanlar sunuluyor. 15 bin adet konutun bu anlamda emeklilere verilmesine karar verildi. Artık emekliler için ev sahibi olmak hayal olmaktan öteye gidecek. 

Ev sahibi olmanın maddi imkansızlıklar ve günümüz şartlarında yeterince zor olduğu belirlenirken her ailenin ev sahibi olması için başlatılan kampanyalar dikkat çekiyor. Ancak kampanyaların ve evlerin pek çocuğunun orta ve yüksek gelirli ailelere yönelik olmasından dolayı bu anlamda TOKİ dar gelirli ve düşük ücretli ailelerin imdadına koşacak çeşitli projeler yapmaya devam ediyor. Yapılan son çalışmaların aylık 300 liralık taksitler ve uzun vadeli ödeme seçenekleri ile birlikte maddi sıkıntılar çektikleri belirlenen emekliler için olması dikkat çekmeye başladı. 

Emeklilerin 15 bin konut için kuraya girmeleri gerekiyor. Kurada isimleri çıkan emekliler için 2+1 konutlar için bir ödeme planının çıkarılması sağlanacak. Kurada ismi çıkmayan emeklilerin ise bir sonraki etap çalışmalarında tekrar kurada değerlendirmeleri sağlanacak. Ödeme alternatifleri sunulacak. Bu alternatiflerde ilk olarak yüzde 12 oranında peşin 180 ay ya da yüzde 20 peşin 240 ay vade seçeneklerinin sunulması dikkat çekiyor. Bu konuda başvurular Ziraat Bankası ya da Halkbank aracılığı ile kimlik kartı yardımı ile yapılacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol