Ana SayfaGündemTüm Borçlarınızı Tek Bir Bankada Toplayın

Tüm Borçlarınızı Tek Bir Bankada Toplayın
T

-

Bankalar tarafından vatandaşları maddi anlamda rahatlatmak için yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Artık vatandaşlar tüm borçlarını tek bir banka çatısı altında toplayabilecekler.

Ekonomik sıkıntılar, işsizlik ve sürekli olarak artan ihtiyaçlar vatandaşların sürekli olarak yeni borçlar ile mücadele etmelerini sağlıyor. Kredi kartı, çekilen krediler, yetmediği için oluşturulan ek hesapların tamamı vatandaşların bütçesini zorlamaya başladı. Bu durum karşısında vatandaşlar farklı bankalara borçlandıkları için aylık olarak ödemelerle boğuştukları biliniyor. Bankalar tarafından vatandaşların borçlarını ödemeleri için çeşitli kolaylıklar sunulmaya devam ediliyor. Yapılan son çalışmalarla birlikte artık borçların tamamının bir banka çatısı altında toplanmasının mümkün olacağı açıklandı. 

Vatandaşların belini büken tüm borçların tek kalemde silinmesi için yeni bir düzenlemenin getirilmesi gerekli görülmüştü. Bu durum karşısında farklı bankalarda bulunan kredilerin borç transfer kredisi alınarak kapatılması için yeni bir sistem geliştirildi. Bu sistemle birlikte sadece tek bir bankaya taşınacak olan borçların tek seferde ödenmesi ya da tek elde toplanması için gerekli çalışmaların tamamlandığı öğrenildi. 

Transfer kredisi çeşitli borçları kapsıyor. Bu borçlarla birlikte kapatmak istenilen kredi ve kredi kartı borçlarının yanı sıra kredi başvuruları da yer alıyor. Bankanın krediye onay vermesinin ardından açık olan kredinin ya da kredi kartının bulunduğu bankaya EFT ile gerekli para gönderimi sağlanıyor. EFT ücreti alınmaması vatandaşlara sağlanan bir kolaylık olarak ifade edilebilir. Düzenlenen kampanyalar sonrasında 20 bin liraya kadar kredi imkanının verilmesi dikkat çekiyor. Başvuruların gerçekleştirilmesi için bankalar tarafından sadece kimlik belgesi, gelir belgesi ve son olarak herhangi bir fatura isteniyor. Bu uygulama ile birlikte borçların daha kolay ve düzenli ödenmesi planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol