Erken Emeklilik Müjdesi!

0

Geçtiğimiz yıl sağlık çalışanları için gündeme gelen yıpranma payı için Ağustos ayında toplantı yapılmış ve bir komisyon kurulmasına karar verilmişti. Komisyonun yaptığı çalışmalarda son aşamaya gelindiği bildiriliyor.

Bakan’dan Müjde!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarına erken emekliliğin önünü açacak yıpranma payı konusunda şu sözleri söyledi:

‘Sağlık çalışanlarımıza yıpranma payı, hekimlerimizin emeklilik haklarının iyileştirilmesi ve fiili hizmet zammı gibi konularda çalışmalar sürüyor. Önümüzdeki günlerde bu konuları inşallah huzurlarınıza getirmeyi planlıyoruz.’

Yıpranma Payı Uygulaması Düşünülüyor!

Sağlık çalışanlarına 5 yıllık çalışmaları sonucunda 1 yıl yıpranma payı tanınması planlanıyor. Konuyla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde oluşturulan komisyon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yasa  Tasarısı Şeklinde TBMM’de!

Komisyon tarafından yapılan çalışma sonucunda hazırlanacak olan taslak, yasa tasarısı halinde TBMM’ye sunulacak. Sağlık çalışanlarının başı çektiği erken emeklilik imkanından postacılar, itfaiyeciler, teknisyenler, öğretmenler, kimyacılar da yer alabilir. Bu durumun gerçekleşmesi durumunda 1 milyona yakın öğretmen yıpranma payı alarak emekli olabilecek.

Mart Ayı İçerisinde Kesinleşecek!

Hangi mesleklerde ne kadar yıpranma payı olacağı, bunun yasaya ne şekilde yansıyacağı konularının bu ay içinde resmi olarak netleşmesi ve TBMM’ye sunulması bekleniyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın