Ana SayfaEkonomiYHT Seferleri 50’ye Yükseldi!

YHT Seferleri 50’ye Yükseldi!
Y

-

10 Mart Tarihinden Sonra Toplam Sefer Sayısı 50 Olacak

Türkiye’de bulunan yüksek hızlı tren hatlarında günlük 40 sefer yapılıyor. 10 Mart tarihi itibariyle yüksek hızlı tren sefer sayısı elliye yükseltildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Arslan, bu kararı yoğun talep nedeniyle aldıklarını açıkladı.

Yurt genelinde birçok noktaya ulaşım sağlayan yüksek hızlı trenler hem rahatlık hem de zaman tasarrufu açısından büyük artıları beraberinde getirdi. Ulaştırma Bakanı tren hatlarının nüfusun yarısına yakın bölümüne hizmet ettiğini açıkladı. Artan talep karşısında ek seferlerin kaçınılmaz olduğunu da söyleyen Bakan, bu rakamın Marttan itibaren elliye çıkarıldığını bildirdi.

Türkiye’nin yüksek hızlı tren setleri noktasında daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu kaydeden Bakan Arslan, yüksek hızlı tren teknolojisin uzun sürede inşa edilebildiğine işaret etti. Ahmet Arslan açıklamasında 2016 yılında toplam 6 setin teslim alındığını belirtti.

Bu setlerin alınmasıyla birlikte yüksek hızlı tren seferlerinde artırıma gittikleri belirten Bakan, Ankara ile İstanbul arasındaki sefer sayısına artı iki sefer daha ilave edildiğini söyledi. Buna göre söz konusu kentler arasındaki sefer sayısı 14’e yükseldi. Ankara ile Eskişehir arasındaki seferlere de 2 sefer daha eklendi. Bu kentlerde hizmet veren yüksek hızlı tren sefer sayısı 12 oldu. Ankara ile Konya arasında hizmet veren yüksek hızlı tren sefer sayısı da 20 olacak açıklandı. Konya ve İstanbul arasındaki sefer sayısı ise 4 olarak bırakıldı.

GÜNLÜK 17 BİN KİŞİYİ TAŞIYOR

Yüksek hızlı tren hatlarında günlük 17 kişi yolculuk yapıyor. Ulaşım hizmetinin başladığı günden bu güne otuz milyondan fazla kişiyi taşıyan yüksek hızlı trenler ilerleyen dönemlerde çok daha fazla yolcu taşımayı hedefliyor.

Ulaştırma Bakanı Arslan, vatandaşların yüksek hızlı trene olan ilgisinden memnun olduklarını bildirdi. Bakan Arslan bu hizmetin ülke ekonomisine ve vatandaşların yaşam kalitesini olumlu etkilediğini de sözlerine ekledi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol