Bakandan Faizsiz Kredi Müjdesi Geldi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında binlerce kişiye faizsiz kredi desteği müjdesi verildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında binlerce kişiye faizsiz kredi desteği müjdesi verildi. 

KOSGEB kredileri gündeme gelmişken son zamanlarda bu konuda binlerce esnafa ve işletmeye destek verildiği ortaya çıktı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü katılmış olduğu bir toplantıda faizsiz kredi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Destek programının 2017 yılı ile birlikte oldukça geliştiğine vurgu yaparken bunun ardından programla destek verilen kişi sayısını açıkladı. Hükümet tarafından işletmelere daha fazla destek verebilmek için son dönemlerde ortaya çıkan sicil affı konusunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturdukları belirlenmişti. Bu süreç içerisinde daha fazla kişinin kredilerden yararlanmaları sağlandı. 

Bakan Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamaların ardından KOSGEB tarafından verilen 2017 yılı sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği sonuçları da açıklanmış oldu. 2017 yılı kapsamında destek programı sayesinde 461 bin 167 KOBİ için destek verildiği açıklandı. Esnaf ve sanatkarlar olmak üzere küçük ve orta ölçekli binlerce işletmenin bu desteklerden sorunsuz bir şekilde yararlanmaları için imkan tanındı.Verilen faizsiz kredi desteklerinin ise işletmelerin yıllık hasılatlarına, büyüme hedeflerine göre 20 bin lira ile 50 bin lira arasında olması bekleniyor. 

Verilecek olan kredilerin ilk bir yılının geri ödemesiz olmak üzere kalan iki yılının ise iki ya da üç ay aralıklarla eşit taksitler sonucunda gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bakan tarafından verilen müjde sonrasında 15 20 günlük süreç içerisinde piyasaya yaklaşık olarak 11 milyar lira faiz gideri olmak üzere sıcak paranın gelmesi hedefleniyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.