Ana SayfaEkonomiParayı Elinizde Tutmayın Çağrısı Yapıldı

Parayı Elinizde Tutmayın Çağrısı Yapıldı
P

-

Bankalar Birliği tarafından yapılan son açıklamalara göre vatandaşların paralarını ellerinde tutmamaları ve ekonomiye destek olmaları yönünde bir çağrı yapıldı. 

Ekonomide meydana gelen çeşitli çatlakların tekrar onarılması için devlet tarafından çeşitli çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmaların ardından destek ve kampanyalar ile ekonominin tekrar canlandırılması için ilk adımlar atılmış oldu. Ancak bu süreç içerisinde vatandaşlarında ekonomiye katkı sağlamaları adına çeşitli planlamaların yapıldığı ve bu planlamaların vatandaşlara duyurulduğu belirtildi. Paralarını ekonomiye kazandırmaları için vatandaşlara bu konu hakkında önemli çağrıların yapıldığı belirlendi. 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Bankalar Birliği yönetim Kurulu Başkanı olan ve aynı zamanda Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü yapan Hüseyin Aydın ekonomiye dair bazı önemli değerlendirmelerde bulundu. Yapmış olduğu değerlendirmelerin ardından konu hakkında vatandaşlara seslenmeyi de ihmal etmedi. Elinde bulunan mevduatları krediye dönüştürememiş olan kesimlere seslenirken bu durumu yaşayanların parayı boşta tutmamaları gerektiği ve ekonomiye kazandırılması gerektiği konusunda bazı çağrılarda bulundular. Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da paraların değerlendirilmesi konusunda bazı çağrılar yapılmıştı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaların ardından Cumhurbaşkanının söylediklerine destek çıkıldığı açıklandı. 

Hüseyin Aydın yapmış olduğu açıklamalarda sadece Türkiye ekonomisine değil ülkemizde ilerleyen bankacılık sektörüne de çeşitli değerlendirmelerde bulunmuştu. 15 Temmuz darbe girişimi sadece hükümete değil ekonomiye karşı da yapılan bir darbe girişimi olarak değerlendirilirken bankacılık sektörünün bu süreç içerisinde büyük oranda zarar gördüğünü özellikle belirtti. Yaşanan bu tür olumsuz saldırıların ve olayların üst üste gelmesinden dolayı Türkiye’nin büyüme hızında birtakım sıkıntıların yaşandığı ve hedeflere bu yıl için ulaşılamadığına vurgu yapıldı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol