Ana SayfaEkonomiBorsa İki Günün Ardından Yükselişe Geçti

Borsa İki Günün Ardından Yükselişe Geçti
B

-

Borsa Kapanışta Yükseldi

Haftaya düşüşle başlayan ve Salı günüde düşüne devam eden Türkiye hisse senedi piyasaları haftanın üçüncü işlem gününde değer kazandı. Güne alış ağırlıklı başlayan Türkiye hisse senedi piyasaları küresel risk iştihanın artmasının ve dünya borsalarındaki pozitif havanın etkisi ile günü yükselişle tamamladı. Borsanın yükselişinde Nakliye, Teknoloji ve Odun, Kağıt & Baskı sektörlerindeki hisse senetlerinin değer kazanması etkili oldu.

Borsa İstanbul’da Çarşamba gününe yükselişle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 89.344,06 puanı ve en düşük 87.638,93 puanı gördü. BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 2,11 yükselişle 89.320,25 puanda tamamladı. Ayrıca Çarşamba günü BİST 100 Endeksinin işlem hacmi 5 Milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Çarşamba günü bankacılık endeksi yüzde 3,12 ve holding endeksi yüzde 1,65 değer kazandı. Haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 3,86 değer kazanan ulaştırma endeksi en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 1,10 gerileyen spor endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Çarşamba günü 239 hisse senedi günü yükselişle tamamlarken 106 hisse senedi değer kaybetti ve 63 adet hisse senedinin değerinde bir değişme olmadı.

Haftanın üçüncü işlem gününde BİST 100 altında işlem gören Tesco Kipa Kitle Pazarlama yüzde 20,00 değer kazanarak günün en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken yüzde 2,91 değer kaybeden Global Yat. Holding A.Ş. günün en çok değer kaybeden şirket hissesi oldu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol