Ana SayfaGündemBakandan Bankalara Uyarı Geldi

Bakandan Bankalara Uyarı Geldi
B

-

Promosyon ödemeleri yapılırken Maliye Bakanı bankalara bazı uyarılarda bulundu.

Geçtiğimiz yıldan bu yana promosyon ödemeleri hakkında çeşitli tartışmalar gündeme geliyordu. Yapılan bu tartışmaların ardından bazı kaynaklar tarafından emeklilere maaşlarını kendi bankalarından çekmeleri karşılığında belirli bir tutarda verilen promosyon ödemelerinin yapılmayacağını söylüyordu. Bu tür söylentilerin çıkması durumu daha karmaşık bir hal almasına neden olduğundan dolayı konu hakkında hükümet gerekli çalışmaların yürütüldüğünü açıklamıştı. Yeni yılla birlikte 11.5 milyon emekliye konu hakkında müjde verildi. Verilen müjde sonrasında promosyonların çeşitli bankalar tarafından verileceği açıklandı. 

Açıklamanın yapılmasının ardından milyonlarca emekli ödemelerin ne zaman ve nasıl yapılacağını merak etmeye başladılar. Bankalar ile hükümet arasında yapılan çeşitli görüşmelerin ardından gerekli protokoller yapıldı. Mart ayı ile başlaması planlanan ödemelerin emeklilere kademeli olarak ödenmeye başladığı öğrenildi. Genellikle bankalar tarafından belirlenen ödeme planına göre TC kimlik numaralarının son hanelerine göre üç aylık süreç içerisinde ödemelerin tamamen yapılması planlanıyor. Ödemelerin yapılmasından önce pek çok banka tarafından emeklilere bazı şartlar sunulmuştu. 

Promosyon ödemelerini almak isteyen emeklilerin otomatik ödeme talimatı, kredili mevduat hesabı gibi çeşitli şartları sorunsuz bir şekilde yerine getirmeleri gerekiyordu. Ancak bu durumun emeklileri olumsuz anlamda etkilemesinden dolayı çok geçmeden hükümet tarafından konu hakkında yeni düzenlemeler yapıldı. Bankalara yapılan çağrılar sonrasında tüm şartların kaldırılması gerektiği özellikle belirtildi. Bu durum ile birlikte bankalar emeklileri sevindirecek haberi vererek şartları kaldırdığını açıkladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal son açıklamalarında sözleşmelerin uzun olmaması ve karmaşıklık yaratmamasını istedi. Yeni düzenlenen protokolün 7 banka tarafından daha imzalanacağı açıklandı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,356TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol