Ana SayfaEkonomiBilecik Belediyesi, İŞKUR İşbirliğiyle Personel Alacak

Bilecik Belediyesi, İŞKUR İşbirliğiyle Personel Alacak
B

-

Bilecik Belediyesi TYÇ Programıyla 80 Kişiyi İstihdam Edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan “İstihdam seferberliği” kapsamında her kesimden istihdama destek verildi. Belediyelerde bu seferberlik kapsamında yer almak için İŞKUR ile anlaşmaya vardı. Buna göre İŞKUR 18 yaşını geçen herkese toplum yararına çalışma fırsatı verecek.

İŞKUR tarafından belediyelerde görevlendirilecek personel alım ilanı, İŞKUR’da yoğunluğa neden oldu. Bu kapsamda personel alımı yapacağını açıklayan Bilecik Belediyesi, İŞKUR Bilecik Müdürlüğüyle protokol imzaladığını duyurdu. İşçi alımları için İŞKUR’a başvurular başladı.

Bilecik Belediyesi yaptığı açıklamada geçici süre ile 80 kişilik personel alımın yapılacağını kaydetti. İşe alınacak personel ise Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek.

BİLECİK BELEDİYESİ ŞARTLARI AÇIKLADI

Bilecik Belediyesi personel alımında aranan şartları da açıkladı. Açıklamaya göre, çalışmayan ve 18 yaşını tamamlayan herkes İŞKUR’a başvuru yapabilecek. Bu şartların yanında öğrenci olanların ve emekli aylığı alanların toplum yararına programından faydalanamayacağı yapılan açıklamada yer aldı. Personel alımına başvuracak kişiler “Toplum yararına çalışma programlarından” sadece bir tanesine başvuru yapabilecek.

İŞKUR: ASGARİ ÜCRET ÖDENECEK

İŞKUR’da duyuru sonrasında açıklama yaptı. Bilecik Belediyesi ile toplum yararına çalışma programı protokolünün imzalandığını söyleyen yetkililer, işe alınacak personele asgari ücret verileceğini açıkladı. Program kapsamında çalışmaya başlayacak kişiler farklı sahalarda görevlendirilecek diyen İŞKUR yetkilileri, çalışma süresi hakkında da bilgi verdi. Buna göre geçici süreli personel alımında istihdam edilen kişiler haftada en fazla 45 saat çalışacak. Program yaklaşık 9 ay kadar uygulanacak. Bu süre sonrasında 3 aylık zaman dilimi ardından yeni bir programa kayıt olunabilecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol