Ziraat Bankası’ndan İnşaat Tamamlama Kredisi

0

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Osmanlı döneminde Mithat Paşa tarafından kurulan ve Türkiye’deki üç kamu bankasından biri olan Ziraat Bankası konut kredisi çeşitleri ile ev sahibi olmak isteyenlerin veya ev alarak yatırım yapmak isteyenlerin her türlü finansman ihtiyacını karşılıyor.

Ziraat Bankası’nın yapım aşamasındaki evini tamamlamak için finansman ihtiyacı olanlara özel kredi kampanyası da bulunuyor. Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi ile konut inşaatını tamamlamak için finansmana ihtiyacı olanlara uygun vade ve düşük faiz oranıyla kredi veriyor.

Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi ile inşaatını tamamlayarak konut sahibi olmak isteyenler ve yatırım yapmak isteyenler 120 aya varan ve seçeneği ile kredi kullanabiliyor. Ziraat Bankası’nın ‘’Evinizin inşaatında bir tuğlada bizden!’’ sloganıyla kullanıma sunduğu inşaat tamamlama kredisi %1,07 faiz oranıyla inşaat seviyesi en az %70 olan konut inşaatlarında kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 Eylül Ev Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın konut kredisi kapsamında kullanıma sunduğu inşaat tamamlama kredisinde söz konusu gayrimenkule ipotek tesis ediliyor. Bununla birlikte inşaat tamamlama kredisi kapsamında kredi vadesi boyunca hayat ve konut sigortası yapılması da gerekiyor.

Ziraat Bankası’ndan 60 ay vade ve %1,07 faiz oranıyla 50.000 TL tutarında inşaat tamamlama kredisi alınması halinde kredinin aylık taksit tutarı 1.133,56 olurken kredi kapsamında BSMV ve KKDF vergileri tahsil edilmiyor.

Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisine başvuru formu, nüfus cüzdanı, çalışma durumuna göre gelir belgesi, inşaatın durumunu belirten belge ile Ziraat şubelerine müracaat ederek başvuru yapılabiliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın