Yerli Otomobilde Değişiklik Yapıldı!

0

Yerli üretim çalışmalarına tam hız devam edilirken bu konuda yeni hedef olarak küresel başarının hedeflendiği açıklandı. 

Uzun bir süredir yerli otomobil üretimi üzerinde çalışıldığı bilinirken bu konuda yeni değişikliklerin yapıldığı açıklandı. Sanayi Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yerli otomobil üretimine devam edilirken iş modeli üzerinde bazı değişikliklere de yer verildiği belirtildi. Yurt dışından ithal ettiğimiz araçların ülkemizde iki katından daha fazla ücretlere mal edildiği düşünüldüğü zaman yerli otomobilin vatandaşları olduğu kadar piyasaları da rahatlatması bekleniyor. Bunun ardından yerli otomobil üretimlerinin hız kesmeden devam ettiği biliniyor. 

Sanayi Bakanı Faruk Özlü tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalarda çıtayı bir adım daha yükselttiği belirlenirken yeni bir hedef belirlendi. Sanayi Bakanı yapmış olduğu açıklamalarda ‘Yapılan üretimlerde küresel bir başarı hedefimiz var. Bu durum sadece Türkiye için geçerli olmayacak. Yerli üretimi sadece ülkemiz için gerçekleştirdiğimiz düşünenler var ancak durum böyle değil. Tüm dünya için üretim yapacağız. Yabancı markalar ülkemizde gerekli izinler sonrasında fabrika kurup üretim yapıyorlar. Bizde aynı şekilde harekete geçmeyi planladık’ ifadelerini kullandı. 

Üretimlerin tek kişi üzerinden yapılma durumunun oldukça riskli olduğuna dikkat çekerlerken bu süreç içerisinde çok ortaklı olacak, aynı zamanda istekli olacak bir konsorsiyum istediklerini belirtmeleri dikkat çekti. Bu durum hakkında çalışmalar hala devam ederken ilerleyen günlerde konu hakkında bir açıklama yapacaklarını belirtmeleri dikkat çekti. bu esnada TÜBİTAK reformunu da hayata geçireceklerini açıklayarak bu konuda oluşturacakları 9 kişilik araştırma ekibinin ilerleyen günlerde Antarktika’ya gitmeleri bekleniyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın