Ana SayfaEkonomi312 Bin Mükellef Mercek Altına Alındı

312 Bin Mükellef Mercek Altına Alındı
3

-

6 Yılda 312 Bin 55 Vergi Sorumlusu İncelendi

Başkan Musa Deniz 6 yıllık zaman diliminde vergi müfettişlerinin toplam 312 bin 55 mükellefe yönelik inceleme yaptığını bildirdi.

Vergi Müfettişleri Derneği Başkanı Musa Deniz verginin vatandaşlar ve devlet açısından önemine değindi. Bu kapsamda verginin devlet gelirleri arasında en önemli kalem olarak yer aldığını belirten Deniz, her vatandaşın vergiyi zamanında ödemesinin önemine açıkladı. Bu kapsamda ortak ihtiyaçların karşılanması için vatandaşlardan alınan verginin, yine vatandaşların kullanıma açıldığının altını çizen Başkan Musa Deniz, “Vergi herkesten kişilerin refah seviyesine uygun oranda, düzenli şekilde alınmalı” dedi. Vatandaşların vergi ödemekten kaçmak yerine, bu bilince ulaşmalarının gerekliliği noktasına da gönderme yapan Deniz, vergi müfettişlerinin mükelleflerin davranışlarını kontrol ettiğini de sözlerine ekledi.

Dernek başkanı Musa Deniz, bu kapsamda kayıt dışı olarak hayata geçen ekonomik hareketlerin disipline edilmeye çalışıldığını söyleyerek, “Bireyler ve kurumlar bu bilince ulaşarak zorla değil, gönüllü olarak vergilerini ödemeli” ifadelerini kullandı.

Vergi denetimini zorunlu olarak gördüklerini açıklayan Başkan, son rakamlarla Türkiye’de görev alan vergi müfettişi sayısının sekiz bin olduğunu açıkladı. 2011 yılından bu güne tek çatı altında faaliyetlerini sürdüren denetim personeli Vergi Denetim Kuruluna bağlı olarak hizmet veriyor.

2011 yılından bu güne inceleme yapılan mükellef sayısı hakkında da bilgi veren Musa deniz, “Geçen altı yıllık zamanda toplam 312 bin 55 mükellef vergi denetim personelince incelemeden geçti. Son altı yılda bu kadar çok mükellefin denetimden geçirilebilmesi ise, faaliyetlerin VDK bünyesinde tek elden yürütmesidir” ifadelerini açıklamasına ekledi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol