Ana SayfaGündemFındık Üreticilerine Büyük Uyarı!

Fındık Üreticilerine Büyük Uyarı!
F

-

Fındık üreticilerine yetkililer tarafından yaşanabilecek doğal felaketler için herhangi bir sorun yaşanmaması için tarım sigortası yaptırmanın önemi bir kez daha vurgulandı. 

Ülkemizde özellikle Karadeniz bölgesinin neredeyse tamamında fındık üretiminin büyük bir gelir kaynağı olduğu hatta ekonomiye de büyük oranda katkı sağladıkları tespit edildiği için bazı uyarılarda yapıldı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi olan ve aynı zamanda Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı olarak görev yapan Arslan Soydan bir gazeteye yapmış olduğu açıklamalarda fındık üretiminde üreticilerin dikkat etmeleri ve mutlaka yaptırmaları gereken bazı adımlar hakkında detaylı bir açıklama yaptı. Tarım sigortasının özellikle fındık üreticileri için önemine vurgu yapması dikkatlerden kaçmadı. 

Tarım sigortasının çiftçilerin işlerini kolaylaştıran ve çeşitli desteklerle birlikte oluşabilecek zararların karşılanmasını sağlayan bir sistem olduğunu özellikle belirtirken çiftçilikle uğraşan herkesin ayrı bir özen göstermesi gerektiğini belirtti. Zaman zaman bölgede fındık üreticilerinin yaşamış olduğu doğal afetlerden dolayı zarar ettiklerine dikkat çekerken bu durumun önüne geçebilmek amacıyla tarım sigortasını mutlaka atlamamaları gerektiğini açıkladı. Tarım sigortası yaptırmak için son tarihin 5 Mart olduğunu hatırlatarak son günlerin kaldığını belirtti. 

Tarım sigortası kapsamında çiftçilerin doğal afetlerin ardından yaşamış oldukları maddi ve manevi tüm sorunların sigorta kapsamında ödenmesi sağlandığı için devlet tarafından da destekleyen bir uygulama olduğu özellikle belirtildi. Fındık üreticilerinin özellikle doğal afetlerle karşılaşma ihtimalinin bölge olarak daha fazla olduğu belirlendiği için sigortayı mutlaka yaptırmaları gerektiği önerildi. Son yıllarda iklimsel değişiklikler sebebiyle yaşanabilecek doğal afet ihtimallerinin artması ve bunun örneklerinin yaşanması sigortanın gerekliliğini bir kez daha ortaya koydu. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol