Mercedes 1 Milyon Aracını Geri Çağırıyor

0

Dünya devi araç firmalarında birisi olan Mercedes almış olduğu karar sonrasında satışını gerçekleştirdiği 1 milyon adet aracı geri çağırdığını duyurdu. 

Dünyanın en kaliteli, en lüks ve en pahalı araçlarının üretimini yapan Mercedes firmasının araç firmaları arasında karşılaştırma yapıldığı zaman dünya devi sıralamasında ilk sırada yer aldığı biliniyor. Dünyanın en pahalı araçlarının üretimini yapan dev markanın araçları aynı zamanda gönül rahatlığı ile satın alındığı için bu konuda yaşanan tüm endişeler de satın alma işlemleri sırasında ortadan kalkabiliyor. Ancak son günlerde araç sahiplerine hiç beklenmedik bir uyarının yapılması dikkat çekti. 

Bir süredir bazı şikayetler alan Mercedes firması son üretim olan araçların satışı konusunda bazı tedirginlikler yaşadıklarını dile getirdi. Bunun ardından motor bölümünde meydana gelen bazı aksaklıkların araçlara ve dolayısı ile araç sahiplerine arar verebileceği belirlendiği için geri çağırılmasına karar verildi. Yapılan son çağrılar çerçevesinde Mercedes firması yetkilileri tarafından kamuoyuna yapılan çağrıların ardından satışının gerçekleştiği 1 milyon aracın geri çağrılmasına karar verildi. Çağrıya araç sahiplerinin herhangi bir sorun yaşamamak adına en kısa süre içerisinde yanıt vermeleri gerekiyor. 

Alman otomotiv devi olan Mercedes 2015 ile 2017 yıllar arasında üretimini gerçekleştirdiği A B C ve E sınıfı otomobiller arasından bazı modellerde üretim sırasında yapılan bir hatanın olduğunu fark etti. Bunun ardından CLA GLA ve GLC modellerinde tespit edilen bazı hatalar çerçevesinde motor kısmında aşırı ısınmaya bağlı olarak yangın çıkabileceği belirlendi. Bu hatanın yaşandığı düşünülen 1 milyon araç geri çağrıldı. Ardından teknik servislerde yapılacak inceleme ve yedek parça değişiminin ardından araçların sahiplerine tekrar teslim edilmesi bekleniyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın