Ana SayfaEkonomiEPDK’dan Rekor Ceza!

EPDK’dan Rekor Ceza!
E

-

Son günlerde yaptığı düzenlemeler ile gündeme gelen ve aldığı kararlar ile sektörde tam güven oluşmasını sağlamaya çalışan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), sektörde faaliyet gösteren ancak yeterli olmayan şirketler hakkında katı kurallar uygulamaya devam ediyor. En son bazı durumlarda doğalgaz dağıtım şirketlerine kayyum atanmasını sağlayacak düzenleme ile gündeme gelen ve doğalgaz şirketlerinin sektörde kalıcı olmasını sağlamak, devamlılığı sürdürmesine yardımcı olmak adına yapılan bu düzenlemeyi uygulamaya sokan EPDK, şirketlere kayyum atanmasının ardından lisans iptalinin de gerçekleşebileceğini belirtmişti.

Rekor Ceza Kesildi

EPDK yetkililerinden yapılan açıklamalara göre vatandaşlara en sağlıklı hizmetin verilebilmesi için her geçen gün yeni düzenlemeler yapılmaya gidilebilir. Son olarak 3 akaryakıt şirketine 1 milyon 972 bin 787 lira ceza kesildiğini açıklayan EPDK, uygulanan caydırıcı cezalar ile hizmet kalitesini yükseltmeyi ve güvenli bir ortamda hizmet sunulmasını sağlamayı amaçlıyor.

Ceza Kesilme Sebepleri

3 akaryakıt şirketine ceza kesilmesi ile ilgili ilanı Resmî Gazete ’de yayımlayarak bildiren EPDK, akaryakıt şirketlerine cezaların kesilme nedenleri ile ilgili açıklamada da bulundu. EPDK tarafından yapılan açıklamaya göre akaryakıt şirketlerine ceza kesilmesinin nedenleri;

  • Akaryakıt şirketinin uzaktan erişim sistemini EPDK’ya açma işlemini yerine getirmediği için,
  • Akaryakıt şirketlerinde gerekli seviye ve şartta ulusal marker içermeyen akaryakıt ikmalinde bulunulduğu için,
  • Akaryakıt şirketinin dağıtıcısı dışında akaryakıt ikmalinde bulunması,
  • Akaryakıt şirketinde vaziyet planında bulunmamasına rağmen gizli tank olması,
  • Akaryakıt şirketinde zorunlu olmasına rağmen LPG Sorumlu Müdürü’nün olmaması,
  • Akaryakıt istasyonunda otomasyon sistemini kurma yükümlülüğünün tamamlanmaması gibi sebepler yüzünden 3 akaryakıt şirketine toplamda 1 milyon 972 bin 787 lira para cezası kesildi.

EPDK ayrıca benzer sebepler ile 5 şirketten daha yazılı savunma yapmalarını istedi ve bir akaryakıt şirketinin LPG Dağıtıcı Lisansını sona erdirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol