Ana SayfaEkonomiYapı Kredi Faktoring Pazar Payını Yüzde 18’e Çıkardı

Yapı Kredi Faktoring Pazar Payını Yüzde 18’e Çıkardı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Yapı Kredi Faktoring 2016’yı 22 Milyar TL Ciroyla Kapattı

  Yapı Kredi Faktoring geçen yıl sektördeki liderliğini kimseye kaptırmadı. Şirket 2016 yılına dair cironun 22 milyar 74 milyon lira olduğunu duyurdu. Bu cironun ihracat alanındaki getirisi ise iki milyar 904 milyon olarak hayata geçti denildi.

  Yapı Kredi Faktoring pazardaki payını yükseltti. Geçtiğimiz sene yüzde 18,03’lük pazara hakim olan şirket, rakiplerine fark atmayı başardı.

  Şirket tarafından yapılan açıklamada 2016 yılındaki başarıya dikkat çekildi. Yaklaşık 16 senelik geçmişe sahip olan Yapı Kredi Faktoring, gerek yurt içi gerek yurt dışı faaliyetleriyle oldukça yüksek bir ciroyu kasasına koydu.

  Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli şirketin başarısını değerlendirdi. 2016 yılındaki ciro ve Pazar payı verilerini açıklayan Çöteli, yurt içindeki işlemlerden 18 buçuk milyara yakın ciro elde edildiğini ifade etti. Bozkurt Çöteli yurt dışı işlem cirosunu ise 3 buçuk milyardan fazla olarak kaydetti. Cironun elde edilmesinde yurt içindeki payın yaklaşık yüzde 84, yurt dışı işlemlerde ise yüzde 16’lık oranda olduğu gözlemlendi.

  Şirketin şu anda müşteri sayısı dört bin 740 olarak açıklandı. Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, şirketin 2017 yılı hedefleri hakkında da konuştu. 2017 yılından beklentilerinin yüksek olduğuna işaret eden Çöteli, “Sektörel liderliğimize bu yılda devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  Yapı Kredi Faktoring geçen sene girişimcilere yönelik faaliyetleri yoğunlaştırmış, girişimcilere finansal destekleri yükseltmişti. Bu kapsamda desteklerin süreceğini belirten Bozkurt Çöteli, “Sektörün yol alması için KOBİ’lerimize destek şart. Bizlerde 2016’da verdiğimiz desteklere yenilerini ekleyecek ve 2017 yılında da KOBİ’lerimize destek olacağız” dedi.

  Bozkurt Çöteli, şirketin yeni dönemde dijital yatırımlara ağırlık vereceği bilgisini de paylaştı. Geçen yıl bu alanda birçok projeyi başarıyla neticelendiren Yapı Kredi Faktoring, müşterilerine tahsilat noktasında büyük kolaylıklar sağlamıştı. 

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Seçim Belirsizliği Kredi Faizlerini Vurdu!

  Merkez bankası tarafından uygulanan önlemlere ve eleştiri konusu olan düşük faiz politikasına karşın bankaların...

  Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

  Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti...

  Odeabank 11 Şehir için Genç Yetenekler Arıyor!

  Türk bankacılık sektöründe büyümek ve tüm bankacılık hizmetlerinde ilk akla gelen banka olmak için sürekli çalışmalarda bulunan Odeabank, kadrosunu da gün geçtikçe büyütüyor. Odeabank, Gişe Yetkilisi alımları yapacak.

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...