Ana SayfaGündemTekirdağ Vergide Birinci Oldu

Tekirdağ Vergide Birinci Oldu
T

-

Uzlaşma sonrasında yapılan indirimler ile vergi ödemeleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bunun ardından yapılan değerlendirmeler sonrasında Tekirdağ’ın vergide birinci olduğu belirlendi. 

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından vergi ödemeleri ve vergi cezaları için yeni bir sistemin oluşturmasına karar verirken her bir şehirde oluşturulan Koordinasyon Uzlaşma Komisyonlarının ödemeler konusunda çeşitli ayrıcalıklar ve yardımlarda bulunduğu belirlenmiştir. Bu merkezlere başvuran kişilerin yapacakları ödemelerde birtakım indirimlerin gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Vergi ödemeleri konusunda gerçekleştirilen uzlaşma düşünüldüğü zaman 2015 yılında 1.5 milyar liralık vergi ödemesi için uzlaşma gerçekleştirildiği öğrenildi. Bir miktarının ise yapılan değerlendirmelerin ardından reddedildiği öğrenildi. 

2015 yılında uzlaşma için yapılan başvuru miktarı yüksekken 2016 yılına bakıldığı zaman bu rakamın 289 milyon lira olarak belirlenmesi ve rakamın giderek düşmesi dikkatlerden kaçmadı. Detaylı bir inceleme yapıldığı zaman uzlaşma için başvuru yapılan durumlarda 269 milyon liralık vergi borcunun yapılan değerlendirmelerin ardından 59 milyon liraya kadar indirildiği açıklandı. Bu iki taraf içinde kolay ödeme imkanı sağlarken karşılıklı olarak olumlu bir adım olarak sayılabilir. Yapılan başvuruların ardından 341 milyon liralık vergi cezalarının tamamının silinmiş olması dikkatlerden kaçmadı. 

İl bazında bir inceleme yapıldığı zaman uzlaşma için en çok başvuran ilin belirlenmiş olması dikkatlerden kaçmadı. Yapılan değerlendirmeler sonrasında uzlaşma merkezlerine başvuru yaparak vergi ödemelerinde büyük kolaylıklar sağlayan birinci ilin Tekirdağ olduğu öğrenildi. Tekirdağ ilinde toplam olarak 193 milyon liralık vergi borcunun uzlaşmalar sonrasında 21 milyon liraya kadar düşürülmesi dikkat çekti. 234 milyon liralık vergi cezası ise 602 bin liraya kadar düştü. Tekirdağ uzlaşma yöntemi ile İstanbul’u bile geçti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol