Ana SayfaEkonomi1915 Çanakkale Köprüsü Temel Atma Töreni 18 Martta!

1915 Çanakkale Köprüsü Temel Atma Töreni 18 Martta!
1

-

İlk Kazma 18 Martta Vurulacak

1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşa edilmesi için çalışmalar 18 Mart tarihinde başlayacak. Köprünün inşa süreci düzenlenecek törenle başlayacak.

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayacak 1915 Çanakkale köprüsü temel atma töreni, Çanakkale Deniz Savaşlarının yıldönümünde yapılacak. Köprünün inşa süreci yaklaşık 5 yıl kadar devam edecek. 2023 yılında tamamlanması öngörülen köprü projesi, Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları kapsamında hizmete başlayacak.

TÖREN ALANI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

18 Martta düzenlenecek tören için Lapseki tarafında özel bir tören alanı oluşturulacak. Bu kapsamda alanı düzleştirme çalışmalarının yapıldığı öğrenilirken, temel atma törenine katılımın yüksek olması bekleniyor. Alınan bilgilere göre tören alanı hazırlık çalışmaları birkaç gün içerisinde bitecek.

DÜNYANIN EN UZUNU OLACAK

1915 Çanakkale Köprüsü tamamlandığında toplam 3869 metrelik uzunluğuyla dünyada bir ilk olacak. En uzun asma köprü unvanını kazanacak olan Köprünün temel atma töreni sabırsızlıkla beklenirken, Çanakkale Köprüsünün tabliyelerinin 36 metrelik genişlikte üretileceği öğrenildi. Köprü hizmete açıldığında 6 şeritli araç trafiğine geçiş sağlayacak. 1915 Çanakkale Köprüsünün Lapseki tarafındaki viyadük uzunluğu 650 metre, Gelibolu tarafındaki viyadük uzunluğu ise 900 metreyi bulacak.

KÖPRÜDEN GEÇİŞ 15 EURO + KDV

Dünyada bir ilk olacak Çanakkale Köprüsü, bağlantı yollarıyla birlikte geniş bir alana hizmet sağlamış olcak. Köprünün ihalesi ise yap – işlet – devret modeli baz alınarak hayata geçti. Bunların yanı sıra köprüden geçiş ücreti ne kadar olacak sorusu da vatandaşların merak ettikleri arasında bulunuyor. Alınan bilgilere göre, köprü geçiş ücreti 15 euro + KDV şeklinde olacak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol