Kredi Kullanmak İçin KKB Puanı Kaç Olmalı?

Kredi Kullanmak İçin KKB Puanı Kaç Olmalı? Nasıl Kredi Alırım? Herkes Kredi Kullanabilir Mi? Detaylar İçin...

Google Haberlere Abone Ol:

Bankalar para ve kredi ile ilgili tüm işleri yapan aracı kurumlardır. En büyük gelir kaynaklarından biri kullandırdıkları kredilerdir. Ne kadar fazla kredi kullandırırlarsa gelirleri de o ölçüde artar. Bu bağlamda müşteri çekmek ve müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirlemek için çeşitli kredi ürünleri mevcuttur. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda ihtiyaç kredisi, konut kredisi, araç kredisi kullandırırlar.

Nasıl Kredi Alırım?

Tüm bankalar kredi kullandırmak isterler. Kuruluş amaçları doğrultusunda uygun şartları taşıyan müşterilerine çeşitli krediler ve bu kredilere göre müşterisinin de isteğine uygun vade belirlerler. Vade süresi ne kadar kısa olursa ödenecek faiz de daha az olur.

Herkes Kredi Kullanabilir Mi?

Düzenli geliri olan herkes kredi kullanabilir. Bankalar kredi kullanma şartlarını taşıyan müşterilerine gelirleri doğrultusunda kredi kullandırırlar. Bankaların müşterilerinde aradığı en önemli nitelik kredi puanıdır. Kredi puanı kredi kullanmaya müsait olan müşteriler diğer şartları da taşıdıkları takdirde kredi kullanabilirler.

Kredi Puanı Nedir?

Kredi puanı müşterilerin kredibilitesi, ödeme gücüdür. Krediler ve kredi kartlarına zamanında yapılan ödemeler kredi puanını etkiler. Bu puan Kredi Kayıt Büroları (KKB) aracılığı ile takip edilir.

KKB Puanı Kaç Olmalı?

Kredi puanı müşterilerin genel durumu hakkında bankaların en büyük referanslarıdır. Müşterilerinin varsa kredi kartlarını, kullandılarsa kredilerini ve bunların ödemelerini sistem üzerinden kontrol ederler. Kredi kartı borcu, zamanında ödenmeyen krediler, banka nezdinde müşteri adına risk faktörüdür. Zamanında ödenmeyen borçlar tamamen kapatılmış olsa bile banka için risk teşkil edebilir. Zamanında yapılan ödemeler ise müşteriye artı puan kazandırır. Puanları bu doğrultuda yüksek olur. Bankalar kredi kullandırırken kredi puanı dışında başka şartlar da ararlar. Gelir belgesi, elektrik, su, doğalgaz faturası gibi belgeler isteyebilirler. Müşterinin tüm şartları taşıması durumunda kredi puanı 1000 ve üzeri olan (bankalara göre değişiklik gösterebilir.) müşterilerine kredi kullandırırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.