Ana SayfaKredi KartlarıKredi Kartı Borcu Yapılandırma, Kart Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma, Kart Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma, Kart Borcu Nasıl Yapılandırılır? Ne Kadar Süre Kredi Kartı Borcu Ödemezsem İcralık Olurum? Detaylar İçin...

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Alış verişlerimizi kolaylaştıran kredi kartları bazen de hayatı karartabiliyor. İnsanların bilinçsiz harcamaları ve kredi kartı borçlarını ödeme sıkıntı yaşamaları sonucu olumsuz sonuçlara neden oluyor. Ödenmeyen kredi kartları devamlı harcamalar ve faiz oranlarıyla birlikte ödenmeyecek hale geliyor. Bu borçlardan kredi kartı borçlarını yapılandırılması mümkün müdür?

Kredi Kartı Faiz Oranları Nelerdir?

Kredi kartı faiz oranı iki türlü incelenmektedir. Birincisi askeri ücretinin ödenmesinden sonra kalan borç üzerinden yapılan faiz oranı, ikincisi ise kredi kartı borcunun toplamının üzerinden yapılan yani hiç borç ödenmemesi üzerine uygulanan faiz oranı

  • Dönem borcunun asgarisi yani % 20 si ödendiğinde kalan borcun üzerine her ay % 5 faiz oranı uygulanır.-
  • Dönem borcunun hiçbiri ödenmemesi üzerine tüm borç tutarının üzerinden aylık % 20 oranında faiz oranın uygulanır ve bu borç diğer döneme aktarılır.

Ne Kadar Süre Kredi Kartı Borcu Ödemezsem İcralık Olurum?

Son ödeme tarihinden 90 gün süre sonra idari takip işlemi başlatılır. Borç 90 gün daha ödenmezse icra yolu açılmış olur ve bankaların kara listesini 5 yıl süre için geçmiş olursunuz. İlerde kredi çekimi, kredi kart başvurularınız gibi bankacılık işlemlerinize engel olun bir durum oluşur.

Kredi Kartı Borcunu Nasıl Yapılandırabilirim?

Kredi kartı borcunuz ödeyemeyecek kadar yüksek ve tek seferde ödemeniz mümkün değilse kredi kartı borcunu yapılandırabilirsiniz. Kredi kartı borcunuzun olduğu bankaya giderek borcunuzun faiziyle birlikte ne kadar olduğunu ve ödeme koşullarının nasıl olacağı hakkında konuşup size uygun olan koşulları kabul ederek kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Yapılandırdığınız kredi kartı borçlarını üç ay ödemezseniz yapılandırma iptal olup yasal işlem yapılarak borcunuz üzerinden icra işlemi başlar. Bankalardaki siciliniz kara listeye alınır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.