Ana SayfaEkonomi2018’de Ahilik Sandığı Geliyor

2018’de Ahilik Sandığı Geliyor
2

-

Bir süredir gündemde olan ve ne zaman hayata geçirileceği merak edilen Ahilik Sandığı hakkında açıklamalarda bulunan Güm ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, oluşturulan bu projenin esnaf için çok önemli olduğunu Meclisten geçirildiğini ve bundan sonraki süreçte işlemlerinin hızlandırılacağını söyledi. Bazı kesimlerin Ahilik Fonu’nu yanlış lanse ettiğini belirten Tüfenkci, toplum içerisinde yanlış algı oluşturmak isteyenlerin olduğunu bunun önüne geçmek için bilgilendirme çalışmalarının devam ettiğini, proje uygulanmaya başlandığında esnaf için kolaylık sağlayan ve hayat kurtaran bir konumda olacağını söyledi.

Amaç Esnafa Kolaylık Sağlamak

Hükümet olarak yapılan çalışmalar ile her zaman esnafın yanında olduklarını ve esnafa kolaylık sağlamak için kısa sürede pek çok projenin hayata geçirildiğini, amacın küçük esnafı ezici rekabetten korunmak olduğunu belirten Tüfenkci, peşin ödemelerde Bağ – Kur indirimi yapıldığını, istihdam seferberliği ile esnafın teşvik edildiğini ve yapılan bu çalışmaların kısa sürede için olumlu yanıtlar vermeye başlayacağını söyledi.

Esnafa Yük Getirmiyor

Ahilik Sandığı projesinin bazı kesimlerin lanse ettiğinin aksine esnafa yük getirmediğini, günde 1 lira ayda 35 lira gibi bir ödeme ile projenin hayata geçirileceğini, ödemenin yarısının devlet tarafından karşılanacağını belirten Tüfenkci, amacın Ahilik Sandığını 2017 yılında hayata geçirmek olduğunu ancak projenin tam anlamı ile uygulanabilmesinin 2018 yılında gerçekleşeceğini söyledi.

Almanya Tarafını Seçsin

Almanya’daki yaşanan çifte standart hakkında da açıklamalarda bulunan Tüfenkci, herkesin ifade hürriyeti olduğunu, bakanların konuşmasına izin vermeyenlerin tarafını seçmesi gerektiğini söyledi. Avrupa’da ifade hürriyeti konusunda çifte standart uygulandığını belirten Tüfenkci, bu konudaki uygulamaya göz yumulamayacağını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol