Ana SayfaGündemReferandum Sonucu Ekonomiyi Etkileyecek

Referandum Sonucu Ekonomiyi Etkileyecek
R

-

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamalarda referandum sonucundan hayır çıkması halinde ekonominin olumsuz etkileneceğini açıkladı. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katılmış olduğu toplantıda ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Küresel piyasaları ve gündemi takip ederken bu konularda merak edilen soruların cevaplanması dikkatlerden kaçmadı. FED tarafından yapılan açıklamalar sonrasında küresel piyasaların son durumları inceleme altına alınmış ve bunun ardından piyasaların durumlarının gün geçtikçe iyiye gittiği ifade edilmişti. Bu durum merakla beklenen faiz artırımının yakın zamanda gerçekleşebileceğini ortaya koydu. 

Bu durumun Türk ekonomisini nasıl etkileyeceği merak konusu haline gelmişti. Durum hakkında sorulan sorulara yanıt veren Mehmet Şimşek bu konuda ‘Faiz artışının makul şekillerde gerçekleşmesi gerekiyor. Eğer makul şekilde gerçekleşmezse gelişmekte olan ülkelerin tamamını olumsuz anlamda etkileyeceği için iyi olmaz’ ifadelerini kullandı. Gündeme ilişkin sorulara da yanıt verirken Almanya ile Türkiye arasında meydana gelen referandum krizi tekrar masaya yatırıldı. Bunun ardından Almanya’nın ülkedeki referandum çalışmaları için göstermiş olduğu tavrın kesinlikle doğru olmadığını savundu. 

16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandum sonuçları şimdiden merak konusu haline gelmişken bu konu hakkında ciddi açıklamalara yer verdi. Sandıklardan çıkacak olan sonucun Türkiye ekonomisini de yakından ilgilendireceği konuşuluyor. Bu süreç içerisinde sandıktan hayır sonucunun çıkmasının Türkiye ekonomisine olumsuz etki sağlayabileceği konuşuluyor. Mevcut sistemin ekonomide oluşan çatlakların tekrar kaynaştırılması açısından yetersiz olduğunu savunurken sandıktan hayır çıkması halinde ekonomiyi tekrar kötü zamanların beklediğini iddia etti. Bu süreçte olumlu yanıt alınırsa ekonomide toparlanma sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi planlanıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol