Gündem Referandum Sonucu Ekonomiyi Etkileyecek

Referandum Sonucu Ekonomiyi Etkileyecek

Son Güncelleme:

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamalarda referandum sonucundan hayır çıkması halinde ekonominin olumsuz etkileneceğini açıkladı. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katılmış olduğu toplantıda ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Küresel piyasaları ve gündemi takip ederken bu konularda merak edilen soruların cevaplanması dikkatlerden kaçmadı. FED tarafından yapılan açıklamalar sonrasında küresel piyasaların son durumları inceleme altına alınmış ve bunun ardından piyasaların durumlarının gün geçtikçe iyiye gittiği ifade edilmişti. Bu durum merakla beklenen faiz artırımının yakın zamanda gerçekleşebileceğini ortaya koydu. 

Bu durumun Türk ekonomisini nasıl etkileyeceği merak konusu haline gelmişti. Durum hakkında sorulan sorulara yanıt veren Mehmet Şimşek bu konuda ‘Faiz artışının makul şekillerde gerçekleşmesi gerekiyor. Eğer makul şekilde gerçekleşmezse gelişmekte olan ülkelerin tamamını olumsuz anlamda etkileyeceği için iyi olmaz’ ifadelerini kullandı. Gündeme ilişkin sorulara da yanıt verirken Almanya ile Türkiye arasında meydana gelen referandum krizi tekrar masaya yatırıldı. Bunun ardından Almanya’nın ülkedeki referandum çalışmaları için göstermiş olduğu tavrın kesinlikle doğru olmadığını savundu. 

16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandum sonuçları şimdiden merak konusu haline gelmişken bu konu hakkında ciddi açıklamalara yer verdi. Sandıklardan çıkacak olan sonucun Türkiye ekonomisini de yakından ilgilendireceği konuşuluyor. Bu süreç içerisinde sandıktan hayır sonucunun çıkmasının Türkiye ekonomisine olumsuz etki sağlayabileceği konuşuluyor. Mevcut sistemin ekonomide oluşan çatlakların tekrar kaynaştırılması açısından yetersiz olduğunu savunurken sandıktan hayır çıkması halinde ekonomiyi tekrar kötü zamanların beklediğini iddia etti. Bu süreçte olumlu yanıt alınırsa ekonomide toparlanma sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi planlanıyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,527TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler