Ana SayfaGündem10 Bin Lira Para Cezası Var

10 Bin Lira Para Cezası Var
1

-

Değişen yönetmelikle birlikte artık yeterlilik belgesi bulunmayana 10 bin lira para cezasının verileceği öğrenildi. 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından değiştirilen yönetmelik sonrasında yeni düzenlemelerin getirildiği açıklandı. Bu düzenlemelerin ardından ruhsat sahiplerine bazı yükümlülüklerin verildiği ifade ediliyor. Bu yükümlülüklerle birlikte sorumluluklarını tam olarak yerine getirmeyen ruhsat sahiplerine 10 bin lira para cezasının verileceği açıklandı. Verilecek İdari Para Cezaları Yönetmeliğinde yetkililer tarafından birtakım değişikliklerin yapıldığı açıklandı. Yapılan değişikliklerin Resmi gazete yürürlüğe girmesinin ardından hayat geçirildiği açıklandı. 

Yapılan değişikliklerde zorunlu olarak can ve mal güvenliğini korumaya yönelik değişikliklerin ardından araştırma ve soruşturmanın selametle yürütülmesini engelleyecek olan birtakım işler yapılmasını, delillerin en doğru şekilde saklanmasının sağlanmaması gibi durumlar karşısında para cezalarının belirlendiği açıklandı. 10 bin lira idari para cezasının verilmesine karar verildi. Yapılacak olan çalışmaların Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından izin almaması gibi durumlar karşılığında para cezasının hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu süreç içerisinde izin almadan ticari amaçla yük ve yolcu taşımacılığı yapanlara, işletme ruhsatı olmadan bu konu hakkında harekete geçenlere, yük ve yolcu taşıma sorumluluklarını gerektiği gibi yerine getirmeyenlere 10 bin lira para cezasının verilmesine karar verildi. 

Denetim sırasında gerekli tüm yükümlülüklerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi beklenirken bu konuda ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun halinde 10 bin liralık para cezasının kesilebileceği açıklandı. Cezanın kapsamının oldukça geniş olduğu öğrenildi. Pilotlar ile gerekli personellerin beklenildiği gibi faaliyetlerde bulunabilmeleri adına bu konu hakkında yeterlik belgesi almaları gerekiyor. Belgeleri almamaları halinde para cezasını ödemek zorunda kalacakları açıklandı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol