Ana SayfaSigortaDeprem Sigortası Hakkında Önemli Uyarı

Deprem Sigortası Hakkında Önemli Uyarı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ülkemizde deprem sigortası yaptırma oranı yeterli gelmezken bu konunun riskleri üzerinde bir çalışma yapıldığı öğrenildi. 

Türkiye’nin deprem kuşağında olması, geçmiş yıllarda yaşanan büyük depremler sonucunda meydana gelen büyük insan kayıpları depremin insan hayatında oluşturduğu riskleri gün yüzüne çıkarıyor. Özellikle son zamanlarda Çanakkale’de ve Adıyaman’da meydana gelen depremlerin ardından bu unutulmuş olan gerçek tekrar gün yüzüne çıkmaya başladı. Türkiye’nin vazgeçilmez gerçeklerinden birisi olarak tekrar gün yüzüne çıkarılması dikkatlerden kaçmadı. Doğal afet sıralaması yapıldığı zaman depremin ilk sırada yer alması oldukça dikkat çekiyor. Bu konuda alınabilecek çeşitli önlemlerin başında deprem sigortası yer alıyor. 

Yetkililer tarafından bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapıldığı zaman yaptırılan deprem sigortalarının yeterli gelmediğini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Bu süreç içerisinde deprem sigortası yaptırma oranı günümüzde yüze 44 seviyelerinde kalmıştı. Hala ülkenin yarısından fazlasının deprem sigortasının zorunluluğunu ciddiye almadığı öğrenilirken yetkililer aslında bu durumun ne kadar riskli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermeye başladılar. DASK kurulduktan bu yana hasarlı olan konutların onarılması, ve daha nice depremzede için 173 milyon lira civarında bir ödemenin gerçekleştirildiği açıklandı. 

Sigortalama oranının en fazla olduğu ilin ise Marmara olması dikkat çekti. Zorunlu deprem sigortası hallerinde dahi bazı vatandaşların bu konuya direndikleri tespit edilirken bu konu hakkında yapılan bazı uyarılarda çalışmanın ne kadar gerekli olduğu bir kez daha gündeme getirilmiş oldu. Olası büyük İstanbul depreminin ardından yaşanabilecek olan kaybın 50 milyar dolar civarında olması bekleniyor. Bu konuda binaların dayanıklı hale getirilmesi ve zorunlu olarak deprem sigortasının hayata geçirilmesi için zararların ne kadar büyük olabileceği konusunda çalışmalar devam ediyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.