Ana SayfaEkonomiİTO Başkanı: 100 Bin Yeni İstihdam Olacak

İTO Başkanı: 100 Bin Yeni İstihdam Olacak

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başlatılan istihdam seferberliğine tam destek verdiklerini belirten İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, seferberlik çağrısının ilk ayında İTO üyelerinin bu çağrıya uyduğunu ve 294 firmanın toplamda 2 bin 326 kişiye istihdam sağladığını söyledi. Bu ilk hareketten sonra firmalardan istihdam konusunda haberlerin gelmeye devam ettiğini söyleyen Çağlar, İTO üyelerinin bu konuda hassas davrandıklarını ve istihdam seferberliği için büyük bir özveri ile çalıştıklarını söyledi.

Ocak Ayında 50 Bin İstihdam

İstihdam seferberliği kapsamında sadece ocak ayında farklı firmalardan kendilerine bilgi geldiğini ve 50 binden fazla kişiye istihdam sağlandığını belirten Çağlar, bu konuda çalışmaların devam ettiğini, İstanbul’un tamamı için yeni istihdam rakamlarının her geçen gün gelmeye devam ettiğini söyledi.

Hedef 100 Bin İstihdam

İTO üyelerine istihdam seferberliğine sahip çıktıkları için teşekkür eden Çağlar, ocak ayında yaşanan 50 bin kişilik istihdam ivmesinin şubat ayında da artarak devam edeceğini düşündüklerini belirterek, şubatta gerçekleşen işe alımlar ile birlikte 2 aylık ilave istihdam sayısının 100 bin kişinin üzerinde olacağını sözlerine ekledi.

7 Şubat’ta Başlatmıştı

7 Şubat’ta katıldığı TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda istihdam seferberliğini başlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kısa sürede iş dünyasından pek çok firma olumlu karşılık vermiş ve bu seferberliğe katkıda bulunacaklarını açıklamıştı. Süreçte istihdamda bulunan firmalar için yapılan teşvikler firmaların ve STK’ların istihdam seferberliğine sahip çıkmasında oldukça önemli bir yere sahip oluyor. Ülke genelinde yürütülen istihdam seferberliği ile 2010 – 2011 yılında gerçekleşen istihdam rekorunun kırılması amaçlanıyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol