1,5 Milyon Emekli Promosyon Aldı

0

Ülke genelinde yaklaşık olarak 11,5 milyon emekliyi ilgilendiren promosyon ödemeleri başladı. İlk gündem olduğunda emeklilerde büyük sevince neden olan ödemelerde kimlik numarasının son hanesine göre ödeme yapılacağı açıklanmıştı. Konu ilk gündeme geldiğinde kredi kartı alma ve iki adet otomatik ödeme talimatı verilme şartı koyulmuştu, ilerleyen zamanlarda bu şartlarında kaldırılması ile emeliler için promosyon ödemelerini almak daha kolay oldu. Hiçbir şart olmadan promosyon vermeyi kabul eden PTT ve 14 bankanın kapısını çalan emekliler promosyon ödemelerini almaya başladılar.

2,5 Milyon Emekli Başvurdu

Kısa bir süre önce açıklanan promosyon ödemeleri başvuru tarihinin açıklaması ile 2,5 milyon emekli vatandaş 8 bankaya 3 yıl boyunca maaş alacağına dair sözleşme imzalayarak taahhüt verdi. Sözleşme imzalayan 2,5 milyon emeklinin 1,5 milyonuna 5 banka tarafından promosyon ödemeleri yapıldı.

Bankalarda Ciddi Rekabet Oluştu

Promosyon ödemesi uygulaması ile bankaların ciddi bir rekabet içerisine girdiğini belirten SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, emeklilerin promosyon ücretini daha fazla veren bankalara geçiş yapma hakkının bulunduğunu bin lira altında aylık alanlara 300 lira promosyon, bin ila 2 bin lira emekli aylığı alanların 375 lira promosyon ödemesi, 2 bin liranın üzerinde emekli aylığı alanların ise 450 lira promosyon ödemesi alabileceğini söyledi.

Yoğun Çaba Harcandı

Emeklilere promosyon verilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte yoğun çaba sarf ettiklerini ve bunun olumlu sonuçlanmasından memnun olduklarını belirten Bağlı, 2016 yılında emeklilere aylıkları kapsamında yaklaşık olarak 185 milyar lira ödeme yapıldığını 2017 yılında bu rakamın 206 milyar liraya yükselmesinin planlandığını sözlerine ekledi

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın