Ana SayfaGündemPetrol Konusunda Korkutan Açıklamalar!

Petrol Konusunda Korkutan Açıklamalar!
P

-

Uzmanlar tarafından petrol hakkında yapılan açıklamalarda gerekli önlemlerin alınmaması halinde petrol fiyatlarının 3 yıl içerisinde aşırı yükseleceği tahminlerinde bulunmaları dikkat çekti. 

Petrol fiyatları üzerinde bir süredir yapılan değerlendirmelerin ardından yapılan açıklamaların ve tahminlerin son derece korkutucu olması dikkatlerden kaçmadı. Bunun ardından Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol tarafından konu hakkında net açıklamalar yapıldı. Yapılan tahminlere göre 2020 yılında yani 3 yıl sonra petrol fiyatlarında beklenmedik sert bir çıkışın yakalanabileceği belirtildi. Bu durum karşısında gerekli önlemlerin zaman kaybedilmeden alınması gerektiğine vurgu yapıldı. 

Petrol piyasası hakkında geniş çaplı bir değerlendirme yapıldığı zaman fiyatların düşük olmasından dolayı son zamanlarda petrol piyasasında istenilen düzeyde yatırımların gerçekleşmediği  görüldü. Bu durum yapılan yatırımların azalması ile birlikte petrol piyasasının hızlı bir kriz dönemine girebileceği sinyalleri verildi. Bu durumun gerçekleşmesi halinde petrol fiyatlarında tahminen 2020 yıllarında korkunç bir yükseliş yaşanabilir. Geçen yıllık dönem inceleme altına alındığı zaman petrol piyasası için 450 milyar dolarlık bir yatırımın yaptığı öğrenildi. Bu miktarın yüksek gibi görünmesine rağmen bir önceki yılla karşılaştırma yapıldığı zaman yüzde 25 oranında azaldığı belirlendi. Her geçen yıl bu oranında ciddi seviyelerde azalmasının ardından yatırımların artırılmaması halinde ciddi sorunların ortaya çıkmasından endişe duyuluyor. Piyasanın riskleri ortadan kaldırması için her yıl yüzde 20 oranında bir artış yaşamasının planlandığı açıklandı. 

2014 yılından bu yana petrol fiyatlarında meydana gelen düşüş oldukça dikkat çekiyor. Bu süreçte sektör yatırımları durumdan olumsuz etkiledi. Petrol krizinin çıkmasının engellenmesi için bu konuda yapılan yatırımların tekrar gözden geçirilmesi gerektiği planlanıyor.          

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol