Ana SayfaGündemAraç Sahiplerini Sevindirecek Radar Düzenlemesi

Araç Sahiplerini Sevindirecek Radar Düzenlemesi
A

-

Hız kontrolünü sağlayan radar sistemlerinde bazen meydana gelen yanlış ölçümlerin ortadan kaldırılması için artık fabrikalarda gerekli kontrolleri yapılacak. 

Trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak için hız kontrolünün sağlanması oldukça önemli bir adım olarak ifade edilirken bu süreç içerisinde yapılan çalışmalarda zaman zaman bazı hataların meydana geldiği belirlenmişti. Yapılan hatalar sonucunda sürücülerin bu duruma isyan ettikleri de görüldü. Bu durumu ortadan kaldırmak ve kontrolü doğru olarak sağlamak için yeni bir düzenlemenin getirilmesine karar verildi. 

Yol kenarlarına emniyet müdürlüğü trafik kanunları çerçevesinde araçların hızlarını belirleyen radar ismi verilen bazı araçlar konulmaya başladı. Bu araçlar hız ölçümü yaparak gerekenden fazla hızlı olan araçları belirleyerek trafik kanunlarına aykırı davrandıkları, trafikte can ve mal güvenliğini tehlikeye attıkları için cezalandırılmasını sağlıyorlar. Ülkemizde her gün binlerce aracın radar hız kontrolüne takıldıkları düşünüldüğü zaman bu süreç içerisinde binlerce liralık cezanın kesildiği biliniyor. Radar hem şehir içlerinde hem de şehir dışlarında yol kenarlarında bulunduğu için  belirlenen hız limitlerinin sürücüler tarafından kesinlikle aşılmaması gerekiyor. Ancak son dönemlerde sürücüler tarafından konu hakkında bazı şikayetlerin arttığı belirlendi. Hız limitini aşmadıkları halde aştıkları yönünde cezaların gelmesine isyan eden sürücüler yeni bir düzenlemenin başlatılmasını sağladılar. 

Sanayi Bakanlığı tarafından duruma el konuldu ve yapılan incelemelerde bazı radar araçlarının hatalı ölçümler yapabildiği sonucuna ulaştılar. Ardından yapılan düzenlemeler sonrasında hız radarları için muayene şartı zorunlu hale getirildi. Artık radarlar hız ölçümü yaparken denetlenebilecekler. Vatandaşların istekleri doğrultusunda denetimler haberli ya da habersiz şekilde olabilecek. Muayene ücretleri saha içerisinde 700 lira saha dışında 400 lira olarak belirlendi. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol